Reklama

Jurorzy "Mam talent" przestali z niej kpić, gdy zaczęła śpiewać. Dziś Susan Boyle to milionerka

Ponad 14 lat temu niepozorna Susan Boyle zaprezentowała się w brytyjskiej edycji "Mam talent" i sprawiła, że jurorzy z zachwytu aż łapali się za głowy. Wiele lat później, piosenkarka nadal ma ogromne grono fanów (mimo że w ostatnim czasie niewiele się u niej dzieje). Wokalistka, która była gospodynią domową, dzięki występom na całym świecie została milionerką. Ile wynosi majątek brytyjskiej gwiazdy?

Ponad 14 lat temu niepozorna Susan Boyle zaprezentowała się w brytyjskiej edycji "Mam talent" i sprawiła, że jurorzy z zachwytu aż łapali się za głowy. Wiele lat później, piosenkarka nadal ma ogromne grono fanów (mimo że w ostatnim czasie niewiele się u niej dzieje). Wokalistka, która była gospodynią domową, dzięki występom na całym świecie została milionerką. Ile wynosi majątek brytyjskiej gwiazdy?
Susan Boyle zarobiła miliony dzięki karierze w "Mam talent". Nadal mieszka w skromnym domu /PLANET PHOTOS / Planet /Agencja FORUM

Pochodząca ze Szkocji Susan Boyle zgłosiła się do "Mam talent" w kwietniu 2008 roku (program wyemitowano natomiast rok później, 11 kwietnia 2009 roku). Zaniedbana i niepozorna gospodyni domowa szybko okazała się ogromną niespodzianką. Gdy zaśpiewała "I Dreamed A Dream" z musicalu "Nędznicy" (posłuchaj!), jurorzy zbierali szczęki z podłogi i nie kryli zaskoczenia tym, że 48-latka ma tak potężny głos.

Reklama

"To bez wątpienia największa niespodzianka, jaka spotkała mnie przez trzy lata bycia w programie. Kiedy uznałaś, że chcesz być jak Elain Paige (śpiewała w "Nędznikach" - przyp red.), wszyscy się śmiali, teraz nikt tego nie robi. To było coś oszałamiającego, niezwykły występ" - mówił Piers Morgan.

"Wszyscy byli przeciwko tobie, byliśmy bardzo cyniczni i to dla nas spora pobudka. Mogę tylko powiedzieć, ze to przywilej móc cię słuchać" - tłumaczyła Amanda Holden. Również w sieci występ robił furorę, a o niepozornej uczestniczce pisały media na całym świecie.

Drugie życie Susan Boyle po "Mam talent". Zrobiła wielką karierę

Wokalistka-amator otrzymała trzy razy "TAK" i awansowała do kolejnych etapów. Jej przygoda z programem zakończyła się dopiero w finale talent show, gdzie musiała uznać wyższość tanecznej grupy Diversity. Jednak dla wielu widzów to właśnie Boyle okazała się prawdziwą zwyciężczynią.

O piosenkarce nie zapomniał również Simon Cowell, którzy przygarnął ją do swojej wytwórni Syco. Kolejne lata dla Susan to największe triumfy i spora sława nie tylko w Wielkiej Brytanii.

Kilka miesięcy po finale "Mam talent" ukazał się debiutancki album Susan Boyle pt. "I Dreamed a Dream", na którym znalazły się covery wykonywane w programie. Płyta w pierwszym tygodniu od premiery w Wielkiej Brytanii sprzedała się w nakładzie 411 tys. egzemplarzy. W Stanach również wybuchł szał na punkcie wokalistki. Płyta w 2009 roku była drugą najlepiej sprzedającą się pozycją za Oceanem (3,1 miliona kopii), ustępując jedynie Taylor Swift z krążkiem "Fearless".

Boyle ruszyła również w światową trasę koncertową, miała okazję wystąpić przed Benedyktem XVI, a magazyn "Time" umieścił ją w zestawieniu 100 najbardziej wpływowych osób na świecie w 2010 roku.

Ile Susan Boyle zarobiła po "Mam talent"?

Zainteresowanie finalistką "Mam talent" utrzymało się jeszcze przez dwa lata. Świetne wyniki komercyjne osiągnęły wydawnictwa - "The Gift" (3,7 miliona sprzedanych płyt na całym świecie) oraz "Someone to Watch Over Me" (ponad milion kopii rozeszło się łącznie w Wielkiej Brytanii i USA).

Kolejne pozycje w dyskografii sprzedawały się coraz gorzej, a premiera jej ostatniej płyty "A Wonderful World" z 2016 roku przeszła zupełnie bez echa.

Wielki powrót Boyle nastąpił na początku 2019, kiedy to pojawiła się w światowej mutacji talent show "America's Got Talent: The Champions". Wokalistka wykonała piosenkę "Wild Horses" The Rolling Stones i otrzymała Złoty Przycisk od Mel B. Ostatecznie przygodę z programem uczestniczka zakończyła w finałowej dwunastce.

Mimo że kariera Susan Boyle nieco przygasła, ta jednak nie narzeka na problemy finansowe. Według gazety "Investor Times" wokalistka, która zrobiła karierę dzięki "Mam talent" dysponuje majątkiem w wysokości 40 milionów dolarów. "Jej imponująca fortuna jest świadectwem talentu, wytrwałości i zdolności do urzekania publiczności na całym świecie" - czytamy.

Boyle - mimo że zarobiła milionowe kwoty - wciąż żyje skromnie. "The Sun" w 2023 roku stworzyło reportaż na temat nieco zapomnianej gwiazdy i odwiedziło ją w swoim mieszkaniu. Okazało się, że wokalistka nadal mieszka w miejscu, w którym się wychowała, czyli skromnym domu w miejscowości Blackburn. Boyle wyremontowała go z zewnątrz oraz nieco przearanżowała go w środku (unowocześniła kuchnię, powiększyła salon).

Wokalistka rozwija też swoją działalność filantropijną. Wspierała finansowo organizacje takie jak: BBC Children In Need oraz Comic Relief.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Susan Boyle | Mam Talent
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy