Iga Krefft (Ofelia) wyznała, że nie czuje się Polką. "Nie czuję przynależności"

Aktualizacja

Iga Krefft, znana najbardziej z roli w serialu "M jak Miłość", a na scenie muzycznej jako Ofelia, udzieliła szczerego wywiadu Grzegorzowi Betlejowi. Wokalistka opowiedziała o swojej twórczości, a także planach na przyszłość. Także tych związanych z krajem, w którym się urodziła. Wygląda na to, że Ofelia nie planuje długo być w Polsce.

Iga Krefft Ofelia zaskoczyła wyznaniem?
Iga Krefft Ofelia zaskoczyła wyznaniem?PodlewskiAKPA

Ofelia (posłuchaj!) to pseudonim Igi Krefft, która swoją karierę zaczynała w serialu "M jak miłość" jeszcze jako mała dziewczynka. Niedawno, po dekadzie pracy na planie, zdecydowała, że kończy pracę na planie ze względów zdrowotnych.

W 2019 roku wydała debiutancki krążek "Ofelia", a w 2022 roku ukazał się ciepło przyjęty przez krytyków album "8".

Iga Krefft (Ofelia): nie czuję się Polką. Nie czuję przynależności do tego miejsca

W wywiadzie udzielonym Grzegorzowi Betlejowi w programie "Cały ten zgiełk", piosenkarka poruszyła kilka ważnych dla niej i ciekawych wątków. Jednym z nich było wyznanie na temat przyszłości, której Ofelia nie planuje w Polsce. Choć czuje się związana ze swoim domem i rodziną, to - jak stwierdza - "nie czuje się Polką".

"Mam prawo decydować, w jakiej rzeczywistości chcę żyć. (...) Ja już się trochę poddałam w naszym kraju. Nie widzę swojej przyszłości tutaj. Będę robić wszystko, żeby tej przyszłości tutaj nie budować, bo nie widzę tutaj miejsca dla siebie. Kocham mój dom, kocham moich bliskich, natomiast, ja się nie czuję, może będzie to trzeba usunąć z tej rozmowy, ja się nie czuję Polką. Nie czuję przynależności do tego miejsca. (...)" - mówi w podcaście.

Wokalistka wspiera swoje przekonania słowami Marszałka Józefa Piłsudskiego.

"Polska mi nic nie dała. Ziemia polska mi dała, mamy piękny kraj. Tylko ludzie, którzy w nim żyją. Jak to jest, takie coś było. To jest brzydkie, ale to jest to" - zaczęła.

"Naród wspaniały, ale nie zawsze ludzie" - dopowiedział Grzegorz Betlej.

"To jest to!" - podsumowała Ofelia.

Później wspomniała o swoich znajomych, którzy także planują opuścić kraj, by móc założyć rodzinę. Jak sama mówi, chciałaby mieć dużą rodzinę, ale nie czas, rzeczywistość i miejsce na takie decyzje.

Kim jest Iga Krefft?

Iga Krefft to wyjątkowa, wielowymiarowa artystka, której talent wykracza poza granice jednej dziedziny. Znana przede wszystkim jako aktorka z serialu "M jak miłość", gdzie wcieliła się w postać Bianki, zdobyła sympatię milionów widzów.

Poza aktorstwem, Krefft rozwija jednak swoje muzyczne pasje pod pseudonimem Ofelia. Jej debiutancki album z 2019 roku o tym samym tytule, jak i kolejna płyta "8" z 2022 roku, pokazały jej jako dojrzałą wokalistkę i autorkę tekstów. W swojej muzyce, Ofelia odważnie podejmuje ważne społeczne tematy, nie stroniąc od osobistych doświadczeń i refleksji.

Iga Krefft
Iga KrefftPodlewskiAKPA
Iga Krefft
Iga KrefftAKPA
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas