Reklama

Reklama

Gwiazdy odmawiają Katarowi przed mundialem! "Proponowali mi mnóstwo pieniędzy"

Dua Lipa wydała oświadczenie, w którym zaprzeczyła, że wystąpi na inauguracji mistrzostw świata w piłce nożnej w Katarze. Wokalistka przy okazji wbiła szpilę organizatorom tegorocznego mundialu. Występu odmówił również Rod Stewart.

Dua Lipa wydała oświadczenie, w którym zaprzeczyła, że wystąpi na inauguracji mistrzostw świata w piłce nożnej w Katarze. Wokalistka przy okazji wbiła szpilę organizatorom tegorocznego mundialu. Występu odmówił również Rod Stewart.
Dua Lipa nie wystąpi na otwarciu mundialu w Katarze /Shaun Botterill /Getty Images

Mistrzostwa świata w piłce nożnej w tym roku odbędą się w dniach 20 listopada - 18 grudnia w Katarze. Pierwszy mecz zostanie poprzedzony oficjalną inauguracją, na której nie ma zabraknąć muzycznego występu.

Od kilku tygodni spekuluje się, kto pojawi się na otwarciu mundialu. Wśród potencjalnych nazwisk wymieniano m.in. Duę Lipę (posłuchaj!). Wokalistka o kosowskich korzeniach stanowczo zdementowała jednak swój udział w imprezie w Katarze, przyznając, że nie tylko nie wystąpi, ale również nie wybiera się do Kataru jako kibic.

Reklama

"Pojawiło się sporo spekulacji na temat tego, czy wystąpię na ceremonii otwarcia mistrzostw świata w Katarze. Nie wystąpię i nie jestem zaangażowana w żadne negocjacje dotyczące potencjalnego występu. Będę kibicować Anglii z odległości" - napisała.

To jednak nie wszystko. Wokalistka przyznała, że najchętniej pojawi się w Katarze, gdy ten zacznie przestrzegać praw człowieka.

"Nie mogę doczekać się wizyty w Katarze, gdy tylko wypełni on wszystkie zobowiązania w zakresie praw człowieka, które złożył, gdy otrzymał prawo do organizacji mistrzostw świata" - dodała.

Rod Stewart mówi "nie" organizatorom mistrzostw świata

Na występ w arabskim kraju nie zdecydował się też Rod Stewart (posłuchaj!). W rozmowie z "The Sunday Times" wokalista przyznał, że proponowano mu sporo pieniędzy, ale uznał, że nie jest właściwym występować w tamtym miejscu.

"Oferowali mi górę pieniędzy, ponad milion dolarów, abym zagrał tam 15 miesięcy temu. Odmówiłem. Nie jest w porządku tam jechać. A Irańczycy również powinni zostać wyrzuceni z mistrzostw za dostarczenie broni [Rosji]" - skomentował Stewart.

Kto wystąpi w Katarze?

Kto więc pojawi się na inauguracji mundialu w Katarze? Na razie jednym gwiazdorem, który potwierdził swój udział w ceremonii jest członek BTS (sprawdź!), wokalista Jungkook. Piosenkarz i członek boysbandu ma wykonać jeden z oficjalnych utworów przygotowanych na imprezę.

Kontrowersyjny mundial w Katarze

Przypomnijmy, że Katar był na celowniku organizacji walczących o prawa człowieka podczas przygotowań do mundialu. Szacuje się, że od początku budowy stadionów i infrastruktury w Katarze zginęło ponad 6,5 tys. osób. Robotnicy w kraju organizatora MŚ pracowali w skandalicznych warunkach. Pracownikom z Azji Południowej nie płacono, a raport Amnesty International wskazywał, że w Katarze funkcjonuje "rodzaj współczesnego niewolnictwa". W Katarze ponadto prawnie zakazany jest homoseksualizm, skrajnie ograniczone są również prawa kobiet oraz wolność słowa.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy