Reklama

Reklama

Gitara Slasha dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Znany z woodstockowych gitar Szymon Chwalisz przygotował ręcznie malowany instrument we współpracy ze Slashem, który zostanie przekazany na aukcję WOŚP.

Znany z woodstockowych gitar Szymon Chwalisz przygotował ręcznie malowany instrument we współpracy ze Slashem, który zostanie przekazany na aukcję WOŚP.
Slash z gitarą namalowaną przez Szymona Chwalisza (po prawej obok muzyka) /materiały promocyjne

Pomysłodawcą całej akcji jest Rafał Lemański, założyciel Slash Army Poland i redaktor gunsnroses.com.pl.

"To już czwarta wizyta Slasha w Polsce. Przez te kilka lat jako Slash Army Poland przygotowaliśmy dla niego kilka niespodzianek, m.in. wielką kartoniadę w Krakowie, Promyk Nadziei w Łodzi czy mozaikę przedstawiającą okładkę jego solowej płyty, która powstała z pięciu tysięcy zdjęć jego polskich fanów. Poprzeczka została zawieszona bardzo wysoko, więc tym razem postanowiłem powiadomić Slasha o nadchodzącej niespodziance i przy okazji zrobić coś pożytecznego. Już dawno myślałem, że byłoby świetnie przygotować dla niego specjalną gitarę, którą przekazalibyśmy na aukcję Fundacji WOŚP" - mówi Lemański.

Reklama

Slash tym razem odwiedził Gdańsk, gdzie we wtorek 20 czerwca zagrał z zespołem Guns N' Roses dla ponad 40 tys. fanów.

Wykonawcą ręcznie malowanej gitary został Szymon Chwalisz (Nędzny Malarzyna), który znany jest z Gitar Woodstockowych z portretami muzyków występujących na Festiwalu, później przekazywanych na aukcje WOŚP.

"Taka szansa nie zdarza się na co dzień, nie zastanawiałem się nawet sekundy, od razu w głowie zacząłem planować jakie grafiki namaluję na gitarze. Projekt na przodzie gitary przygotowaliśmy we współpracy ze Slashem i Rafałem i przedstawia on potworne postacie ze znanych bajek. Natomiast tył gitary pozostał do ostatniej chwili naszą niespodzianką dla Slasha i namalowałem na nim kobiety z moich obrazów, które bardzo przypadły do gustu muzykowi" - opowiada Szymon Chwalisz.

Do akcji od razu przyłączył się także Dariusz Kachel (właściciel studia nagraniowego EARTHWORM Records z Wrocławia) i Paweł Ostrowski (menedżer studia), który zasponsorował na potrzeby akcji gitarę Gibson Les Paul Standard 2016. Serwis gitary zaproponował im salon Guitar Help z Warszawy, który przygotował i ustawił gitarę zgodnie z preferencjami muzyka Guns N' Roses.

Slash był bardzo zaskoczony końcowym efektem i ucieszył się, ze podpisana przez niego gitara zostanie przekazana na cele charytatywne.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL