Reklama

Reklama

Fonetyka i Grzegorz Ciechowski: Muzyka do wierszy lidera Republiki

Na przełom września i października planowana jest płyta grupy Fonetyka nagrana do wierszy Grzegorza Ciechowskiego. 22 grudnia minie 15 lat od śmierci lidera Republiki.

Na przełom września i października planowana jest płyta grupy Fonetyka nagrana do wierszy Grzegorza Ciechowskiego. 22 grudnia minie 15 lat od śmierci lidera Republiki.
Grzegorz Ciechowski zmarł w grudniu 2001 roku /AKPA

"Będzie to album koncepcyjny, składający się z dziewięciu piosenek, które powstaną do wybranych wierszy Grzegorza Ciechowskiego. Założenie jest takie, by mniej więcej co miesiąc publikować jeden utwór. Po publikacji wszystkich dziewięciu singli zamierzamy wydać pełen album. Na początek pokażemy mój ulubiony wiersz z tej książki: 'Remote Control'" - mówi Przemysław Wałczuk, producent płyty i wokalista zespołu Fonetyka (sprawdź w Muzzo.pl!).

Sprawdź tekst utworu "Remote Control" w serwisie Teksciory.pl!

Reklama

"'Remote Control', to wyjątkowe nagranie, ponieważ zaprosiłem do studia Helę Ciechowską, którą w tej piosence będzie można usłyszeć. Udział córki autora tekstu to nie tylko symboliczny zabieg, puszczenie oka w stronę nieśmiertelności... Wrażliwość Heli nadała tej piosence wyjątkowy charakter artystyczny. Generalnie, będzie to płyta zupełnie inna od poprzednich, na pewno lżejsza i nieco akustyczna. Myślę, że to również wyjątkowy album dla nieżyjącego od 15 lat autora tych wierszy, którego jeśli pamiętamy, to jako rockmana. Chciałbym aby dzięki Fonetyce, ludzie dowiedzieli się o tym, że Ciechowski był również poetą" - dodaje Wałczuk.

Przez najbliższe dziewięć miesięcy mają się regularnie pojawiać nowe utwory Fonetyki do wierszy lidera Republiki z książki "Wokół Niej". Do każdego z singli zaprojektowana będzie również dedykowana okładka oraz teledysk. Teksty Grzegorza Ciechowskiego znajdą w swoje odzwierciedlenie zarówno w muzyce, jak i obrazie. Na płycie znajdą się wyłącznie opracowania tekstów, do których Ciechowski nie skomponował muzyki.

Projekt powstaje za zgodą Anny Skrobiszewskiej, wdowy po Grzegorzu Ciechowskim.

Od 2011 r. formacja Fonetyka, konsekwentnie nagrywa albumy z tekstami literackimi. W dorobku grupa ma płyty "Requiem dla Wojaczka" i "Bursa".

Sprawdź tekst utworu "Dla ciebie piszę miłość" w serwisie Teksciory.pl!


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL