Reklama

Flapjack w nowym składzie. "Trzymajcie kciuki"

W połowie kwietnia doszło do rozłamu w grupie Flapjack. Od tego czasu - aż do teraz - fani czekali na informacje o nowym składzie zespołu.

W połowie kwietnia doszło do rozłamu w grupie Flapjack. Od tego czasu - aż do teraz - fani czekali na informacje o nowym składzie zespołu.
Wokalistą grupy Flapjack jest Guzik /fot. Krzysztof Głowacki /Reporter

Po serii oświadczeń opublikowanych na Facebooku w połowie kwietnia okazało się, że z grupą Flapjack rozstali się (w nie najlepszych okolicznościach) współzałożyciel grupy perkusista Maciej "Ślimak" Starosta, gitarzysta Wojciech "Jankiel" Moryto (obaj występują także w Acid Drinkers) i basista Michał "Mihau" Kaleciński. Po drugiej stronie barykady pozostali działający we Flapjacku od połowy lat 90. wokalista Grzegorz "Guzik" Guziński (również Homosapiens) i gitarzysta Maciej Jahnz.

"Proszę was wszystkich dajcie już spokój. To bezsensowne rozdrapywanie świeżej rany. Te spory i wpisy do niczego dobrego nie prowadzą. Guzik i Jahnz to wspaniali muzycy i zrobią razem jeszcze nie jeden kawał dobrej muzy. Szkoda tylko że bez mojego udziału, ale będę szczerze kibicował zespołowi Flapjack, bo zawsze będzie bliski mojemu sercu" - podkreślił Ślimak, kończąc wcześniejsze spory.

Reklama

W lipcu 2012 roku ukazała się czwarta płyta "Keep Your Heads Down" będąca pierwszym premierowym albumem Flapjacka od 15 lat. Po dobrym przyjęciu tej płyty fani liczyli na to, że zespół mocniej stanie na nogi. Tymczasem po rozstaniu z częścią muzyków przez chwilę nie było wiadomo, czy będzie on kontynuował swoją działalność.

Teraz poznaliśmy nowy skład Flapjacka, który tworzą: Guzik (wokal), Maciej Jahnz (gitara, Gomor, gościnnie współpracuje z Luxtorpedą), Maksymilian "Max" Jahnz (gitara), Dariusz "Dziara" Pazda (bas, Gomor), Maciej "Ślepy" Głuchowski (perkusja, Gomor, Candida, eks-Armia i Acid Drinkers) i Piotr Wach (VJ).

"Zespół zamierza nagrać piątą płytę i grać koncerty od jesieni 2015. 19 sierpnia rozpoczynamy nagrania do epki w studio Roberta 'Litzy' Friedricha. Mamy przygotowane 4 utwory, może u Litzy powstaną kolejne. Trzymajcie za nas kciuki i do zobaczenia na koncertach!!!" - czytamy na profilu Flapjacka na Facebooku.

Grupa na początku października zaprezentuje się podczas kolejnej odsłony LuxFest w Poznaniu.

Zobacz teledysk "Dead End":

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Flapjack
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy