Festiwal Weselnych Przebojów Mrągowo 2021. Krzysztof Krawczyk Jr. i Marian Lichtman o swoim występie

- Krzysztof, nie przejmuj się, będzie bardzo dobrze - kieruje swoje słowa w stronę nieba Marian Lichtman. Podczas Festiwalu Weselnych Przebojów w Mrągowie zespół Trubadurzy wystąpi z synem zmarłego piosenkarza, Krzysztofem Krawczykiem Juniorem.

Krzysztof Krawczyk junior zaśpiewa z grupą Trubadurzy podczas Festiwalu Weselnych Przebojów w Mrągowie
Krzysztof Krawczyk junior zaśpiewa z grupą Trubadurzy podczas Festiwalu Weselnych Przebojów w MrągowieTadeusz WypychReporter

- Już dawno mieliśmy ochotę na współpracę, jeszcze jak jego tata żył, ale wtedy było trochę komplikacji, teraz to już nieważne. Jesteśmy przede wszystkim jak rodzina, jestem dla niego wujkiem, można tak powiedzieć - opowiada w rozmowie z nami Marian Lichtman.

- Współpracujemy ze sobą nawzajem - dopowiada Krzysztof Krawczyk junior.

Krzysztof Igor Krawczyk podczas łódzkiego koncertu zaśpiewał piosenki ojca oraz Elvisa Presleya. Nie zabrakło również kultowego "Parostatku". "Teraz tatusiu zobacz, jak ja to śpiewam" - powiedział w pewnym momencie ze sceny syn zmarłego gwiazdora.
Występ obejrzało kilkadziesiąt osób. Krawczyk junior dopytywał zebraną publiczność, czy dał sobie radę.

"Dla mnie, kiedy wychodzę na scenę i śpiewam, to piosenka - czy to taty, czy Elvisa Presleya czy inna, staje się utworem, w którym chcę pokazać siebie, wykonuję ją po swojemu, tak jak ja to czuję" - cytuje wokalistę "Fakt".
Po koncercie "Fakt" zapytał Krawczyka juniora o jego związek z Kasią ze Studia Integracji. Wokalista wyjaśnił, co tak naprawdę ich łączy.
"Kasia jest przy mnie, bardzo mi pomaga w kwestiach zdrowotnych, bo u mnie ze zdrowiem jest nieciekawie. Byliśmy teraz z Ustce, na Ogólnopolskich Konfrontacjach Artystycznych Niepełnosprawnych i zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcia, takie jakich publikowaliśmy już mnóstwo. Nagle zostaliśmy połączeni w związek, mówi się o nas 'para' i ta wiadomość zaczęła żyć swoim życiem. Ale my jesteśmy przyjaciółmi od lat. To się dla mnie bardzo liczy. Kasia to jest mój dobry duch. I zostawmy wszystkie domysły i swatanie nas" - wyjaśnił tabloidowi.
+1

Podczas Festiwalu Weselnych Przebojów w Mrągowie grupa Trubadurzy wystąpi z synem zmarłego 5 kwietnia Krzysztofa Krawczyka. Matką 48-letniego obecnie Krzysztofa Igora była zmarła w 2011 r. w Los Angeles Halina Żytkowiak, wokalistka grup Tarpany, Amazonki i Trubadurzy, prywatnie druga żona Krawczyka seniora.

- Jesteśmy wzmocnieni Krzysztofem. Uważam, że nie powiedział ostatniego słowa, ma swój tembr głosu. Dorósł dopiero do sukcesu, jest duży potencjał, ma to coś w sobie, co wkrótce udowodnimy - podkreśla Marian Lichtman.

Krzysztof Krawczyk junior i Marian Lichtman o występie na Festiwalu Weselnych Przebojów Mrągowo 2021INTERIA.PL

- Nareszcie! Całe życie na to czekałem - cieszy się Krzysztof Krawczyk junior, który zdradza, że w planach ma także coś swojego.

Kiedy zespół Trubadurzy opuścił Ryszard Poznakowski, do współpracy zaproszona została Halina Żytkowiak. Czekało ją trudne zadanie: nie tylko śpiewała, ale i grała na różnych instrumentach. Wcześniej występowała w Tarpanach i Amazonkach. 

Najsłynniejszym przebojem, jaki nagrała Żytkowiak z nowym zespołem, była piosenka "Będziesz ty", zaśpiewana - jakżeby inaczej - w duecie z Krzysztofem Krawczykiem. Z Trubadurami zdobywała nagrody na festiwalach w Opolu i w Kołobrzegu, zarejestrowała wiele nagrań radiowych, nagrywała płyty.
W 1974 opuściła zespół i wraz z Krzysztofem Krawczykiem koncertowała m.in. pod szyldem grupy Fair. Para odbyła wspólnie kilka tournee dla amerykańskiej Polonii. Żytkowiak występowała również w przedstawieniu telewizyjnym "Kochałem Panią" i kilkukrotnie gościnnie z Trubadurami.

W 1978 roku zdecydowała się na karierę solową. Nagrała swoją jedyną płytę zatytułowaną "Jestem tylko dziewczyną" oraz wystąpiła na Festiwalu Piosenki w Berlinie.

Tytułową piosenkę z albumu skomponował dla Żytkowiak Krzysztof Krawczyk, który wsparł ją również wokalnie w refrenach.
W tym okresie komponowali dla niej również Aleksander Maliszewski, Ryszard Poznakowski i Zbigniew Hołdys. Na początku lat 80. XX w. występowała na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu. W ostatnich latach przed śmiercią koncertowała sporadycznie.

Po rozstaniu z Krawczykiem Żytkowiak została w USA. Mieszkała w Los Angeles, ale przyjeżdżała do Polski. Zmarła 22 marca 2011 roku.
"Byłem niepoprawnym poligamistą. Zresztą jak wszyscy w tym czasie, kiedy zaczynałem być popularny" - wspominał Krawczyk.

"Ból zdradzonego człowieka poczułem i zrozumiałem dopiero wtedy, gdy sam zostałem zdradzony przez drugą małżonkę, Halinę" - mówił wokalista po latach w "Super Expressie". 

"Żałuję, że byłem idiotą i skrzywdziłem dwie dziewczyny. Przez moją niewierność. Dlatego dla mnie największą wartością w małżeństwie jest wierność – mężczyzna musi mieć honor. Przy Ewie odzyskałem go. […] Monogamia dotarła do mnie szczęśliwie przy Ewuni" - mówił magazynowi "Gala".

(PAP Life)

Festiwal Weselnych Przebojów w Mrągowie - kto wystąpi?

13 sierpnia w amfiteatrze nad jeziorem Czos największe weselne przeboje wykonają takie gwiazdy, jak m.in. Sławomir z żoną Kajrą ("Miłość w Zakopanem" - sprawdź!, "Weselny pyton" - posłuchaj!, "Daj mi tę noc"), Michał Wiśniewski ("Zawsze z tobą chciałbym być"), zespoły Boys ("Wolność", "Una paloma blanca") i Masters ("Żono moja" i "Bałkanica" z repertuaru grupy Piersi).

Na scenie pojawią się również Golec uOrkiestra, Poparzeni Kawą Trzy, Classic, Mig, Piękni i Młodzi (z wokalistką Magdą Narożną na czele), Weź Nie Pytaj, Trubadurzy & Krzysztof Krawczyk Jr.

Wydarzenie transmitowane będzie na antenie Polsatu i na stronach Interii od godziny 20:05.

Kajra
Sławomir
Sławomir z żoną wykonał także piosenkę "Ostatni raz zatańczysz ze mną".
Jak na Festiwal Weselnych Przebojów przystało, Kajra ze Sławomirem wykonali przebój ostatnich tygodni: "Weselny Pyton".
+33

Krzysztof Krawczyk - Trubadurzy i kariera solowa

Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia w Łodzi. Pochowano go na leśnym cmentarzu w podłódzkiej miejscowości Grotniki, gdzie wokalista od lat mieszkał z żoną.

Krawczyk swoją przygodę z muzyką zaczynał w grupie Trubadurzy, z którą zdobył ogromną popularność. Zespół podbijał serca Polaków, ale i miał świetną passę za granicą, regularnie koncertując m.in. w ZSRR.

Marian Lichtman w „Tok Szoł” o Krzysztofie Krawczyku: Nie mogłem w to uwierzyćSuperstacja

Spośród członków zespołu piosenkarz wybijał się charyzmą sceniczną, a impulsem do działania na własną rękę, miał być utwór "Byłaś tu", który Ryszard Poznakowski stworzył specjalnie dla niego. Niedługo później piosenkarz odszedł z formacji i spróbował szczęścia jako solowy artysta. 

Trubadurzy razem ze Skaldami i Czerwonymi Gitarami zaliczani byli do najważniejszych grup bigbitowych. Formacja postała w 1963 r. w Łodzi, a dwa lata później odniosła pierwszy poważny sukces, zgarniając nagrodę za debiut na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Na zdjęciu koncert jubileuszowy Trubadurów "Stuknęło nam 50 lat" w Łodzi - 2017 r. Prowadząca koncert prezenterka TVP Anna Popek, Sławomir Kowalewski i Krzysztof Krawczyk.
Krzysztof Krawczyk był wśród założycieli Trubadurów razem z Marianem Lichtmanem, Sławomirem Kowalewskim, Jerzym Krzemińskim i Bogdanem Borkowskim. W 1967 r. w zespole pojawił się Ryszard Poznakowski. Najsłynniejszy skład tworzyli właśnie Krawczyk, Lichtman, Kowalewski i Poznakowski.

Sceniczne stroje dla Trubadurów zaprojektował scenograf, grafik, rysownik i satyryk Szymon Kobyliński, jeden z prekursorów polskiego komiksu.

Na zdjęciu Krzysztof Krawczyk na koncercie z okazji 45-lecia Trubadurów - Łódź, 2011 r.
Do największych przebojów grupy należą piosenki "Wojna domowa" (promowała serial o tym tytule), "Znamy się tylko z widzenia", "Kasia", "Przyjedź mamo na przysięgę", "Słoneczniki-kwiaty", "Cóż wiemy o miłości" czy "Ej, Sobótka, Sobótka".

Trubadurzy odnosili sukcesy na festiwalach w Opolu i Sopocie, na koncertach odwiedzając takie kraje, jak m.in. NRD, Związek Radziecki, Szwecja, Jugosławia, Bułgaria, Mongolia czy Wietnam.

Na zdjęciu Sławomir Kowalewski, Marian Lichtman i Krzysztof Krawczyk podczas 7. Biegu Ulicą Piotrkowską w Łodzi.
W 1973 r. po nagraniu pierwszej solowej płyty przez Krzysztofa Krawczyka zespół uległ rozpadowi. Trzy lata później wokalista powrócił, by nagrać album "Znowu razem", jednak po trasie promującej Krawczyk ostatecznie rozstał się z kolegami.

Na zdjęciu Marian Lichtman, Krzysztof Krawczyk i Sławomir Kowalewski - festiwal Top Trendy w Sopocie, 2008 r. Koncert jubileuszowy 45-lecia pracy artystycznej Krzysztofa Krawczyka.
+2
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}