Reklama

Faustine Nogherotto nie żyje. 31-latka poddała się eutanazji

Faustine Nogherotto, 31-letnia, znana z telewizji gwiazda, poddała się eutanazji. Przez lata zmagała się z chorobą.

Faustine Nogherotto miała 31 lat

Faustine Nogherotto od najmłodszych lat marzyła o karierze piosenkarki. 

Reklama

Jako 17-latka pojawiła się w programie "Star Academy" ("Akademia Gwiazd"). Dotarła do szóstego odcinka, ale program otworzył jej drzwi do kariery. 

Jeszcze w czasie uczęszczania do liceum przeprowadziła się do Paryża, by tam pobierać lekcje śpiewu. W 2016 roku ponownie pojawiła się w telewizji, tym razem jako uczestniczka "N'oubliez pas les paroles!" ("Nie zapomnij tej melodii!"). Wygrała tam 20 tysięcy euro. Już wtedy była świadoma, że jest śmiertelnie chora, dlatego połowę wygranej przekazała organizacjom, które pomagają chorym. 

Pierwszą diagnozę usłyszała jako zaledwie 21-latka. Stwierdzono wtedy, że walczy z zespołem chronicznego zmęczenia. Później dowiedziała się również, że cierpi na zespół Gougerota-Sjögrena, czyli nieuleczalną chorobę, która prowadzi do upośledzenia m.in. gruczołów łzowych i ślinianek.

"Przede wszystkim to ekstremalne zmęczenie, moje ciało jest cały czas pozbawione energii. Wiem już, że kiedy skończę z tobą rozmawiać, będę zdyszana. Są także bóle mięśni. Nie mogę zejść ze schodów bez drżenia, czasem samo trzymanie drinka jest nie do zniesienia [...] Walka jest bardzo trudna do prowadzenia. Chcę powiedzieć naukowcom: ruszcie się, bo nie wiem, jak to przetrzymać, a przyszłość mnie przeraża" - mówiła w wywiadzie dla "Le Parisien" w 2015 roku.

Z czasem musiała zacząć przyjmować morfinę, która jednak nie działała już na ból, który towarzyszył 31-latce. Chantal Somm, założycielka stowarzyszenia Millions Missing France, które wspiera pacjentów z zespołem chronicznego zmęczenia, wyjawiła, że Nogherotto podjęła decyzję o eutanazji już dwa lata temu.

Piosenkarka zmarła pod koniec stycznia 2021 roku, jednak o jej śmierci francuskie media poinformowały dopiero teraz. 

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Faustine Nogherotto

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama