Reklama

Reklama

Eurowizja Junior 2021. Marek Sierocki prowadzącym eliminacje

We wrześniu TVP rozpocznie emisję nowych odcinków "Szansy na sukces", w której wyłoniony zostanie polski reprezentant na tegoroczną Eurowizję Junior. Jak podali organizatorzy, prowadzącym będzie Marek Sierocki.

Marek Sierocki poprowadzi program "Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2021"

Przypomnijmy, że Eurowizja Junior 2020 odbyła się 29 listopada w studiu TVP w Warszawie. To efekt wygranej Viki Gabor w poprzednim konkursie w Gliwicach. Był to drugi triumf Polski z rzędu w tym konkursie, bo w 2018 r. Eurowizję dla Dzieci wygrała Roksana Węgiel.

W związku z pandemią koronawirusa, część nadawców zdecydowała się wycofać z tegorocznego konkursu (mowa o m.in. Portugalii, Włoszech, Irlandii, Walii, Albanii i Australii). Ostatecznie do rywalizacji stanęło 12 uczestników.

Polskę reprezentowała 10-letnia wówczas Ala Tracz, która wykonała piosenkę "I'll be standing". Autorami nagrania są Gromee (muzyka) i jego żona Sara Chmiel-Gromala, wokalistka grupy Łzy.

Reklama

Laureatką Eurowizji Junior 2020 została 11-letnia Valentina z Francji z piosenką "J'imagine". Ala Tracz ostatecznie zajęła 9. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2021: Kiedy i gdzie oglądać?

Teraz TVP ujawniła pierwsze szczegóły polskich preselekcji do Eurowizji Junior 2021. Konkurs odbędzie się w tym roku wyjątkowo późno, bo dopiero 19 grudnia 2021 r. Widowisko zostanie zorganizowane w La Seine Musicale w Paryżu (Francja).

Polski reprezentant podobnie jak w ubiegłych latach zostanie wyłoniony w telewizyjnym programie "Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2021". Od 5 września na antenie TVP2 zostaną pokazane cztery odcinki - trzy półfinały (w każdym z nich wystąpi po siedmiu uczestników) oraz finał (26 września).

"Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2021": prowadzący i jury

Młodych uczestników oceniać będą Maryla Rodowicz (była już jurorką podczas eliminacji do Eurowizji), Ida Nowakowska (popularna prezenterka TVP, która prowadziła Eurowizję Junior w 2019 i 2020 roku; podawała także polskie punkty podczas dorosłej Eurowizji 2021), Viki Gabor (laureatka Eurowizji Junior 2019) oraz Ala Tracz, która reprezentowała Polskę w konkursie w 2020 r.

Polskiego reprezentanta na Eurowizję Junior 2021 wybierze komisja powołana przez organizatora, a także widzowie w głosowaniu SMS. W przypadku remisu decydujące są głosy jury. 

Specjalną edycję programu "Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2021" poprowadzi Marek Sierocki

To pokłosie afery z ostatnich miesięcy, kiedy to TVP zerwało umowę z dotychczasowym prowadzącym "Szansy na sukces", Arturem Orzechem

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje