Reklama

Eurowizja 2014: Elaiza, czyli niemieckie trio z polskim akcentem

Reprezentująca Niemcy na Konkursie Piosenki Eurowizji wokalistka grupy Elaiza nie tylko ma polskie korzenie, ale i płynnie mówi w naszym języku!

Żeńskie trio Elaiza podczas tegorocznej Eurowizji zaprezentuje utwór "Is It Right".

Reklama

Sprawdź tekst i tłumaczenie piosenki "Is It Right" w serwisie Tekściory.pl!


Dziewczyny z Elaizy niespodziewanie zostały reprezentantkami Niemiec za sprawą dzikiej karty w internetowym głosowaniu, dzięki której wystąpiły w niemieckich preselekcjach, a następnie je wygrały.

Elżbieta Steinmetz (wokal), Yvonne Grünwald (akordeon) i Natalie Plöger (kontrabas) wciąż są w szoku, że tak szybko stały się znane w całym kraju.

"Gramy ze sobą dopiero od roku. Wciąż nie możemy uwierzyć, że będziemy reprezentować Niemcy. To jest coś niesamowitego" - mówią członkinie Elaizy w rozmowie z RMF FM.

Urodzona na Ukrainie i mieszkająca na stałe w Niemczech Elżbieta Steinmetz odpowiadała na pytania w języku polskim.

"Czuję się Polką, Ukrainką i Niemką. Mama jest Polką i cała rodzina jest w Polsce. Mój ojczym jest Niemcem, trochę rozumie po polsku, ale z nim tylko po niemiecku rozmawiamy. A z mamą po polsku, rosyjsku i niemiecku" - wyjaśnia kwestię swojej narodowości wokalistka.

Steinmetz bardzo ciepło wypowiedziała się o reprezentujących Polskę Donatanie i Cleo.

"Tak się cieszę, że ich poznamy! Jestem fanem. Bardzo podoba mi się ich muzyka. Oni też kombinują z folklorem. Kombinują polski folklor z hip hopem" - powiedziała frontmanka Elaizy.

"Będziemy trzymać kciuki, żeby doszli do finału" - dodała.

Elaizę zobaczymy w finale Konkursu Piosenki w sobotę, 10 maja. Niemcy mają tam zagwarantowany udział ze względu na przynależność do tzw. Wielkiej Piątki.

RMF FM

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Trio | Eurowizja 2014 | eurowizja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje