Reklama

Reklama

Europe w Lublinie na 30-lecie strajków

24 lipca na Placu Zamkowym w Lublinie wystąpi szwedzka grupa Europe, pamiętana z wielkiego przeboju "The Final Countdown".

Występ Szwedów ma uświetnić obchody 30-lecia robotniczych strajków w Lublinie i Świdniku. Od tych wydarzeń rozpoczęły się protesty w całym kraju, które doprowadziły do sierpniowych strajków w Stoczni w Gdańsku.

Samorządowcy liczą, że dzięki tym obchodom oczy Polski zwrócą się na Lublin. Podczas koncertu odbędzie się także zbiórka pieniężna na rzecz powodzian, prowadzona przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

"Europe również obchodzą swoje 30 lat na scenie. Przyjadą specjalnie na nasz koncert. To jeden z tych wielkich zespołów, na który nas stać" - mówi Krzysztof Grabczuk, marszałek województwa lubelskiego w "Dzienniku Wschodnim".

Reklama

Prowadzone były także rozmowy z niemiecką grupą Scorpions, jednak okazało się, że koszt sprowadzenia weteranów hard rocka był dwukrotnie wyższy (Europe zainkasują 78 tys. euro, z czego 85 proc. da Unia Europejska), poza tym nie udało się uzgodnić terminów.

Dodajmy, że 19 czerwca Europe dał także darmowy koncert podczas warszawskich Wianków.

Zobacz wykonanie "The Final Countdown" z tego występu:

Zobacz teledyski Europe na stronach INTERIA.PL.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Europe | Lublin

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje