Reklama

Reklama

Edyta Bartosiewicz i nowa płyta "Ten moment". Czy premiera zostanie przesunięta?

"8 maja to jest po prostu 'Ten moment' bez względu na okoliczności. Od 3 kwietnia można zamawiać" - uspokaja fanów Edyta Bartosiewicz zapowiadając premierę nowej płyty.

Edyta Bartosiewicz w duecie z Pawłem Domagałą

Koronawirus pokrzyżował plany wielu artystów, którzy musieli odwołać swoje koncerty i inne wydarzenia. Niewiele brakowało, by podobną decyzję podjęła Edyta Bartosiewicz, która na początku roku zapowiedziała, że 8 maja ukaże się jej nowy album "Ten moment". Choć piosenkarka rozważała przełożenie tego wydarzenia, ostatecznie doszła do wniosku, ze zostanie przy pierwotnym terminie.

Po sukcesach i intensywnej karierze w latach 90. Edyta Bartosiewicz zamilkła na lata. Przerwa w nagrywaniu nowych utworów i koncertowaniu trwała 14 lat i skończyła się w 2013 roku, kiedy artystka wydała album "Renovatio". Rok później pojawiła się kolejna płyta - "Love & more". Od tego czasu fani piosenkarki z coraz większą niecierpliwością czekają na wzmianki o nowym wydawnictwie artystki.

Reklama

Te zaczęły się pojawiać na początku 2020 roku, a Bartosiewicz uchyliła rąbka tajemnicy na swoim instagramowym koncie. Najpierw mogliśmy oglądać efekty sesji zdjęciowej do nowego albumu, a potem poznaliśmy jego tytuł - "Ten moment". Bartosiewicz zapowiedziała również, że premiera zaplanowana jest na 8 maja. Fani przyjęli tę zapowiedź entuzjastycznie, ale teraz, w związku z pandemią COVID-19, coraz częściej wyrażają obawy o to, czy gwiazda nie przełoży tych planów.

Bartosiewicz rozwiała ich wątpliwości w najnowszym wpisie na Instagramie. "Przyznaję, że brałam pod uwagę przełożenie premiery na późniejszy termin, ale w przypadku tej płyty nie ma to najmniejszego znaczenia. 8 maja to jest po prostu 'Ten Moment’ bez względu na okoliczności. Od 3 kwietnia można zamawiać", napisała artystka.

W październiku 2018 r., pięć lat po premierze ostatniej płyty "Renovatio", do sieci trafił teledysk do piosenki "Lovesong", która była pewnym zaskoczeniem dla fanów wokalistki.

"Piosenka powstała we współpracy ze znanym tandemem producenckim: Sławkiem 'Dżabim' Leniartem i Bodkiem Pezdą. Realizował Piotr Taraszkiewicz, masterował Brian Lucey. Dzięki, Panowie!" - napisała Edyta Bartosiewicz.

Wspomniany duet znany jest z takich zespołów, jak m.in. Made In Poland, Agressiva 69, Heart & Soul i Jesus Chrysler Suicide.

Sprawdź tekst "Lovesong" w serwisie Teksciory.pl!

Kolejną odsłoną nowego materiału jest utwór "Cyrk". Teledysk do tej piosenki zrealizował uwielbiany przez Bartosiewicz Kabaret Hrabi.

Edyta Bartosiewicz jest pięciokrotną laureatką Fryderyka - nagrody polskiego przemysłu fonograficznego. Jak dotąd, jej albumy sprzedały się w łącznym nakładzie ponad miliona egzemplarzy, a kilkanaście utworów m.in.: "Tatuaż", "Sen", "Jenny" czy "Skłamałam" weszło do kanonu polskiej piosenki.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy