Reklama

Reklama

Dua Lipa ponownie pozwana przez paparazzo. Będzie musiała zapłacić?

Dua Lipa po raz drugi została pozwana przez fotoreportera, za publikację jego zdjęcia, na którym znalazła się sama gwiazda. Wokalistka nie jest jedyną znaną osobą, która została pozwana przez paparazzich.

Dua Lipa po raz drugi została pozwana przez fotoreportera, za publikację jego zdjęcia, na którym znalazła się sama gwiazda. Wokalistka nie jest jedyną znaną osobą, która została pozwana przez paparazzich.
Dua Lipa dostała kolejny pozew /Mariano Regidor/Redferns /Getty Images

Jak donosi Billboard pozywającym jest nowojorski fotograf Robert Barbera.

Zdjęcie, które Dua Lipa wrzuciła na swojego Instagrama, paparazzo zrobił jej w 2018 roku. Fotografia przedstawiała wokalistkę w czarnym swetrze z napisem "HEROES". Post, który zaowocował pozwem przeciwko piosenkarce, zniknął z mediów społecznościowych.

"Bez pozwolenia ani upoważnienia powoda, pozwana dobrowolnie wybrała, skopiowała i przechowywała każde ze zdjęć chronionych prawem autorskim" - czytamy w przytoczonym przez Billboard fragmencie pozwu.

Barbera zawnioskował o odszkodowanie oraz część zysków, które Dua Lipa mogła zarobić dzięki udostępnieniu jego fotografii na Instagramie, gdzie "reklamuje swoją muzykę, markę i współprace biznesowe".

Reklama

Paparazzo w pozwie argumentował również, że próbował załatwić sprawę polubownie z gwiazdą, jej przedstawiciele jednak po pierwszych ustaleniach "zaprzestali kontaktu". To właśnie wtedy zdjęcia, za które pozwano gwiazdę, zniknęły z jej kont.

Dua Lipa pozwana i to po raz drugi

Dua Lipa i jej sztab nie komentują pozwu. Wiadomo natomiast, że to już drugi pozew przeciwko gwieździe związany z udostępnieniem zdjęcia paparazzo.

W 2021 roku inny fotograf - wraz ze swoją agencją Integral Images -  zażądał w sądzie od wokalistki 150 tys. dolarów zadośćuczynienia po tym, jak ta wrzuciła na Instagrama jego zdjęcie, które zrobił gwieździe na lotnisku.

Wojna gwiazd z paparazzi weszła w nowy etap

Autorka wielu przebojów nie jest pierwszą gwiazdą, która zamieściła w mediach społecznościowych zdjęcie paparazzi ze swoim wizerunkiem bez uzyskania zgody, za co została później pozwana. 

Podobne perypetie przechodzili Gigi Hadid, Liam Hemsworth, Khloe Kardashian, Ariana Grande, Justin Bieber i Jennifer Lopez. Część z pozwanych gwiazd przegrała sprawy wytoczone im w sądzie. I tak za nieznajomość praw autorskich karę ponieśli m.in. Ariana Grande, Gigi Hadid i Justin Bieber.

Na nietypowy pomysł wpadł natomiast Kanye West, który stwierdził, że za możliwość robienia mu zdjęć, paparazzi powinni odprowadzać jemu i innym znanym osobom, tantiemy.

"W tej chwili wszyscy mogą zrobić nam zdjęcia bez konieczności płacenia. Chcę to zmienić. Nie mówię tego w negatywny sposób. Stoję jedynie po drugiej stronie barykady" - tłumaczył. "Mogą za nami chodzić, mogą wyczekiwać na nas przed hotelem o dosłownie każdej porze - z tego, co zarobili na nas i naszych dzieciach, nie dostajemy niczego. Zmienię to" - kontynuował.

Dua Lipa będzie jedną z gwiazd Open'er Festivalu 2022 w Gdyni.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Dua Lipa | paparazzi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama