Reklama

Reklama

Paparazzo pozwał Duę Lipę za wykorzystywanie zdjęć, których jest bohaterką

W 2019 roku Dua Lipa umieściła na Instagramie wykonane przez paparazzo zdjęcie ze swoim wizerunkiem. Teraz reprezentująca fotoreportera agencja złożyła przeciwko niej pozew w sądzie, żądając od gwiazdy 150 tys. dolarów (576 tys. zł) za bezprawnie wykorzystane zdjęcie. Kuriozalne? Prawo autorskie jest po stronie fotografa.

Dua Lipa została pozwana przez fotografa

Dwa lata temu Dua Lipa została sfotografowana przez paparazzo na lotniku podczas odprawy. Kilka dni po tym zdarzeniu opublikowała wykonane przez niego zdjęcie na swoim profilu instagramowym. Zdjęcie bezsprzecznie nie swoje, ale ze swoim wizerunkiem.

"Będę mieszkała pod wielkimi puszystymi czapkami do odwołania" - podpisała je, odnosząc się dowcipnie do faktu, że miała na głowie oversize'owy kapelusz. Tego postu nie ma już w sieci.

Agencja reprezentująca fotografa nie puściła tego płazem. Zażądała od piosenkarki zapłaty za wykorzystanie zdjęcia, ale ta nie zastosowała się do tego. Firma Integral Images postanowiła więc złożyć pozew w kalifornijskim sądzie przeciwko artystce z powodu naruszenia praw autorskich. 

Reklama

Z tego tytułu agencja domaga się 150 tys. dolarów rekompensaty. Firma podkreśla, że Lipa odniosła korzyści z opublikowania zdjęcia, ponieważ materiały na jej Instagramie są narzędziem marketingowym bezpośrednio przekładającym się na osiągane przez nią zyski.

Lipa nie jest pierwszą gwiazdą, która zamieściła w mediach społecznościowych zdjęcie paparazzi ze swoich wizerunkiem bez uzyskania zgody, za co została później pozwana. 

Podobne perypetie przechodzili Gigi Hadid, Liam Hemsworth, Khloe Kardashian, Ariana Grande, Justin Bieber i Jennifer Lopez. Część z pozwanych gwiazd przegrała sprawy wytoczone im w sądzie. I tak za nieznajomość praw autorskich karę ponieśli m.in. Ariana Grande, Gigi Hadid i Justin Bieber.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Dua Lipa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama