Dropkick Murphys w Polsce! Gdzie i kiedy zagrają?

Dropkick Murphys trwającą trasą promują nowy album "This Machine Still Kills Fascists". W ramach tournee odwiedzą również Polskę - 30 stycznia zagrają w Warszawie.

Zespół Dropkick Murphys zagra koncert w Polsce
Zespół Dropkick Murphys zagra koncert w PolscePer Ole Hagen/RedfernsGetty Images

Nowy album "This Machine Still Kills Fascists" ukazał się 30 września 2022 roku. "Nowy krążek jest niepodobny do niczego, co zespół zrobił do tej pory - to kolekcja  piosenek, które ożywiają słowa Woody'ego Guthriego" - czytamy w opisie.

Dropkick Murphys i producent Ted Hutt, z którym współpracują od lat, nagrali nowy materiał w The Church Studio w Tulsie (zaledwie kilka minut od miejsca narodzin Woody'ego Guthriego oraz od Woody Guthrie Center). Historyczne studio zostało założone przez Leona Russella i było oryginalną lokalizacją legendarnej wytwórni Shelter Records.

Podczas sesji do albumu, Dropkick Murphys postawili sobie za cel odwiedzić rodzinne miasto Woody'ego - Okemah i przejść się tymi samymi ulicami, którymi chodził artysta. To doświadczenie wywarło ogromny wpływ na zespół i proces twórczy stojący za powstawaniem płyty. Ostatecznie Dropkick Murphys mieli tak dużo materiału opartego na tekstach Woody'ego, że nagrali dwa albumy, a wydanie Vol. 2 zaplanowano na 2023 r.

Dropkick Murphys na koncercie w Polsce

Zespół rozpoczął obecną trasę koncertową, po raz pierwszy w historii z miejscami siedzącymi, 20 października ubiegłego roku.

30 stycznia zespół wystąpi w Warszawie w hali EXPO XXI. U boku Amerykanów zagra gość specjalny: Pennywise, a w roli supportu zaprezentują się The Rumjacks oraz Jesse Ahern.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas