Reklama

"Dark Horse" Katy Perry to plagiat. Zapadł wyrok w sprawie

Sprawa plagiatu utworu "Dark Horse" Katy Perry. Sąd orzekł, że hit Perry z 2013 roku jest kopią utworu "Joyful Noise" chrześcijańskiego rapera Marcusa Graya.

Katy Perry przegrała sprawę o plagiat


Sprawa plagiatu utworu "Dark Horse" Katy Perry ciągnęła się pięć lat. Wokalistka i producent muzyczny Dr Luke zostali oskarżeni przez chrześcijańskiego rapera Marcusa Graya znanego pod pseudonimem Flame, o kopię jego utworu z 2008 roku "Joyful Noise". Zarówno Katy Perry, jak i Dr Luke nie przyznali się do winy.

Choć Perry i Dr Luke tłumaczyli, że nigdy nie słyszeli utworu Graya, a dodatkowo nie słyszą podobieństwa pomiędzy "Dark Horse" i "Joyful Noise", raperowi ciężko było w to uwierzyć, a ich argumenty odpierał stwierdzeniem, że dawniej utwór był bardzo popularny i muzycy mogli usłyszeć piosenkę nawet na gali Grammy.

Reklama

Sprawdź tekst i polskie tłumaczenie piosenki "Dark Horse" w serwisie Teksciory.pl!

Każda ze stron powołała swoich muzykologów, jednak ich analizy wzajemnie się wykluczały.

Perry tłumaczyła dodatkowo, że zarówno ona jak i Flame wywodzą się z podobnego środowiska, ponieważ ojciec piosenkarki jest pastorem. Mogła więc usłyszeć podobną melodię w czasach dzieciństwa.

Sąd ostatecznie orzekł, że artyści dopuścili się plagiatu i muszą zapłacić Marcusowi Grayowi odszkodowanie. Jego wysokość zostanie ustalona podczas kolejnej rozprawy. 


INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Katy Perry

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje