Reklama

Cukier i Ruda (Red Lips) w nowej wersji "Hej, czy nie wiecie" Kultu. Tak wsparli strajk kobiet

"Hej, czy nie wiecie" grupy Kult w nowej aranżacji duetu Cukier, to kolejny utwór, którym polskie gwiazdy muzyki wsparły trwające od ponad tygodnia protesty kobiet.

Ruda (Red Lips) wsparła grupę Cukier

22 października polski Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis zezwalający na aborcję w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją.

Reklama

Taka decyzja TK wywołała falę oburzenia - przez kolejne dni na ulicach polskich miast wyszły tysiące protestujących osób, które sprzeciwiają się zaostrzeniu przepisów aborcyjnych w Polsce. Swoje wsparcie dla protestów wyrażają też gwiazdy muzyki, także ze świata.

Teraz sieć podbija nowa wersja przeboju "Hej, czy nie wiecie" (sprawdź!) grupy Kult. Za aranżację i produkcję odpowiada Amadeusz Krebs, połowa duetu Cukier.

"Ktokolwiek kładzie na mnie rękę, aby mną rządzić, jest uzurpatorem i tyranem; stwierdzam, że jest on moim wrogiem" - czytamy pod klipem.

Autorem tego cytatu jest francuski polityk, socjolog i dziennikarz z XIX wieku Pierre-Joseph Proudhon, nazywany ojcem anarchizmu.

Grupa Cukier do współpracy zaprosiła Rudą, wokalistkę Red Lips.

"'Nic do dodania poza tym, co napisane' jak napisał Kazik Staszewski. Piosenka mówi sama za siebie, a została napisana przecież tak dawno, właśnie przez Kazika. Teraz staje się niezwykle aktualna. Nie mogliśmy odmówić sobie takiej inspiracji w tak ważnym dla wszystkich momencie" - podkreśla Ruda ze smutkiem.


INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Cukier (zespół) | Joanna Lazer | Red Lips | cover | strajk kobiet

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje