Courtney Love: Pół miliona dla urzędu skarbowego

Wokalistka i wdowa po tragicznie zmarłym Kurcie Cobainie, musi oddać fiskusowi 569 tys. dolarów zaległego podatku.

Courtney Love znów ma problemy ze skarbówką
Courtney Love znów ma problemy ze skarbówkąThomas NiedermuellerGetty Images

Według dokumentów sądowych, do których dotarł serwis TheBlast.com, Courtney Love jest dłużna urzędowi skarbowemu 569 tysięcy dolarów. Kwota ta obejmuje niezapłacone długi podatkowe od 2016 roku.

Warto dodać, że 53-letnia wokalistka zaledwie w grudniu 2017 roku uregulowała poprzednie zobowiązania wobec fiskusa. Spłaciła wtedy długi w wysokości odpowiednio 320 tysięcy dolarów (za 2012 rok) i 266 tysięcy dolarów (za lata 2009 i 2011).

Przypomnijmy, że majątek Courtney Love szacuje się na ponad 150 milionów dolarów. W 2006 roku wokalistka sprzedała 25 procent jej praw do muzyki Nirvany.

Kilka lat później liderka grupy Hole zdradziła, że roztrwoniła aż 27 milionów dolarów, które zyskała dzięki posiadaniu praw do muzyki grupy.

Na dobre rozpoczęła karierę na początku lat 80., kiedy to przez chwilę była... wokalistką zespołu Faith No More! Tam dał o sobie znać jej trudny charakter. Zaczęła wszystkich rozstawiać po kątach, za wszelką cenę chciała forsować swoje pomysły muzyczne, aż w końcu została wylana. Do dziś jednak utrzymuje przyjazne stosunki z basistą Billym Gouldem (fot. Jamie McCarthy)
Courtney dorastała pod opieką matki, która notorycznie zmieniała mężów. Gdy kobieta wyjechała do Nowej Zelandii, jej córka trafiła pod opiekę przybranego ojca. Courtney szybko zaczęła wykazywać problemy emocjonalne, często wybuchała gniewem i była wyrzucana ze szkół. Marzyła, żeby zostać aktorką lub piosenkarką. W wieku 12 lat poszła na casting do słynnego Klubu Myszki Miki, wykonała tam utwór "Daddy" Sylvii Plath, ale nie została przyjęta (fot. Fernando Leon)
Courtney Love to frontmanka zespołu Hole, prowadzi również działalność solową. Ostatnio wydała ciepło przyjęty singel "You Know My Name" (fot. Ethan Miller)
Courtney i Kurt pobrali się w 1992 roku na Hawajach. Ich córka Frances Bean Cobain, skonfliktowana z matką, ma dziś 21 lat (fot. Dave Lewis/Rex Features)
+5

"Wiem, że to pieniądze, których większość ludzi w życiu nie zobaczy, ale jestem już dużą dziewczynką, jest rock'n'roll i to są pieniądze Nirvany, więc musiałam je wydać. Teraz sama zarabiam tyle, by być finansowo niezależna, skupiam się na tym, co robię obecnie" - mówiła "Sunday Times".

Dodajmy, że znaczną część praw do muzyk Cobaina i Nirvany otrzymała także Frances Bean Cobain. Aktorka i modelka dzięki temu zarabia 100 tys. dolarów miesięcznie, a jej majątek wynosi ponad 11 milionów dolarów.

Frances była wychowywana przez matkę, ciotki oraz babcię od strony ojca. W 2009 roku sąd w Los Angeles przyznał Wendy O'Connor, matce Kurta Cobaina, i ciotce Kimberly Cobain, siostrze artysty, prawo do współopieki nad dziewczynką. Wszystko to z powodu nieustających kłopotów Courtney Love z narkotykami.
Frances Bean Cobain, córka Kurta Cobaina i Courtney Love, przyszła na świat w Los Angeles 18 sierpnia 1992 roku. Dziewczynka otrzymała imię na cześć gitarzystki Frances McKee ze szkockiej formacji The Vaselines, którą uwielbiał lider Nirvany. Drugie imię ojciec Frances nadał jej, gdyż w trakcie badań USG wyglądała jak fasolka.
Po narodzinach Frances Bean sąd odebrał małżonkom opiekę nad dwutygodniowym dzieckiem, ze względu na kłopoty Kurta i Courtney z narkotykami. Dziewczynka trafiła pod opiekę siostry Love. Po kilku tygodniach rodzice odzyskali Frances pod warunkiem przedstawienia testów na obecność narkotyków w organizmach i zgody na wizyty opieki społecznej.
W 2014 roku Frances Bean wyszła za Isaiaha Silvę. Małżeństwo nie wytrzymało próby czasu. W 2016 roku artystka wniosła pozew o rozwód.
+5
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas