Coolio przyznał się do winy i usłyszał wyrok

Gwiazdor lat 90. przyznał się do nielegalnego posiadania broni. Sąd skazał go na 3 lata w zawieszeniu oraz 45 dni prac społecznych.

Coolio został skazany na prace społeczne

53-letni raper został aresztowany w sierpniu na lotnisku w Los Angeles. Broń znaleziono na bramkach kontrolnych, a Coolio został zatrzymany już w samolocie (jego lot odwołano).

13 października odbyła się pierwsza rozprawa w sprawie, na której zabrakło rapera. Jego prawnik tłumaczył w rozmowie z TMZ.com, że Coolio nie mógł na nią przybyć, gdyż w tym czasie przebywał w St. Louis i grał tam koncert.

Reklama

Na kolejnym posiedzeniu sądu (26 października) raper przyznał się do winy. Sąd skazał go na 45 dni prac społecznych oraz 3 lata w zawieszeniu. Przy okazji ogłaszania wyroku i jego argumentacji, sędzia w niewybredny sposób skomentował styl życia gwiazdora oraz jego... włosy.

"Masz inną fryzurę niż wtedy, kiedy byłeś tu ostatnim razem. Ale ta chyba lepiej cię oddaje" - żartował sędzia.

Jeżeli Coolio zostanie po raz kolejny złapany na posiadaniu nielegalnej broni, jego wyrok w zawieszeniu może zostać zmieniony na odsiadkę w więzieniu. Z drugiej strony jeżeli jego zachowanie ulegnie poprawie, może liczyć na zmniejszenie długości zawieszenia, a jeżeli przez cały okres będzie sprawował się bez zastrzeżeń, może liczyć na wykreślenie sprawy ze swoich akt.

Raper po wyroku wypowiedział się do dziennikarzy:

"To było nieporozumienie i w żadnym przypadku nie akceptuję używania broni palnej, bez względu, czy jest legalna czy nielegalna. Dziękuje sądowi i moim adwokatom za współpracę. Jeszcze mogę zrobić wiele dobrego i przysłużyć się społeczeństwu" - podsumował Coolio.

To nie pierwsze przewinienie wykonawcy w trakcie jego kariery. Raper był już oskarżony m.in. w sprawie przemytu kokainy i napaści na celnika. W trakcie procesu przyznał się do winy i trafił na 18-miesięczny odwyk (2009 rok). 11 lat wcześniej Coolio został ukarany grzywną w wysokości 17 tys. dolarów za kradzież w sklepie w Niemczech oraz pobicie jego pracowniczki.

***Zobacz materiały o podobnej tematyce***

Dowiedz się więcej na temat: Coolio

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje