Reklama

Reklama

Coolio trafi do więzienia?

Raper Coolio, który największą popularność zdobył w latach 90. za sprawą utworu "Gangsta Paradise" został oskarżony przez sąd o posiadanie kradzionej broni. Grozi mu do trzech lat więzienia.

Coolio znów ma problemy z prawem

53-letni raper został aresztowany w sierpniu na lotnisku w Los Angeles. Broń znaleziono na bramkach kontrolnych, a Coolio został zatrzymany już w samolocie (jego lot odwołano).

13 października odbyła się pierwsza rozprawa w sprawie, na której zabrakło rapera. Jego prawnik tłumaczył w rozmowie z TMZ.com, że Coolio nie mógł na nią przybyć, gdyż w tym czasie przebywał w St. Louis i grał tam koncert.

Jeżeli gwiazdor lat 90. zostanie skazany, może trafić do więzienia nawet na trzy lata. Sam raper twierdzi, że doszło do nieporozumienia i liczy na szybkie wyjaśnienie sprawy. Kolejne posiedzenie sądu odbędzie się 26 października.

Reklama

To nie pierwsze przewinienie Coolio w trakcie jego kariery. Raper był już oskarżony m.in. w sprawie przemytu kokainy i napaści na celnika. W trakcie procesu przyznał się do winy i trafił na 18-miesięczny odwyk (2009 rok). 11 lat wcześniej Coolio został ukarany grzywną w wysokości 17 tys. dolarów za kradzież w sklepie w Niemczech oraz pobicie jego pracowniczki.

Przypomnijmy, że autor jednego z największych przebojów lat 90., "Gangsta's Paradise", nie poradził sobie ze swoim sukcesem. Kolejne albumy i single rapera cieszyły się  już jednak nikłą popularnością.

Sprawdź tekst utworu "Gangsta's Paradise" w serwisie Teksciory.pl!

Gdy Coolio zorientował się, że jego kariera muzyczna minęła bezpowrotnie, zaczął występować w programach telewizyjnych. Był m.in. uczestnikiem brytyjskiego "Big Brothera" oraz wziął udział w show "Wife Swap", po emisji którego odeszła od niego dziewczyna.

Coolio odwiedzał również Polskę. Ostatni raz pojawił się w naszym kraju w 2015 roku, jednak jego występ na 90' Festival został oceniony jako jeden z najgorszych. "W kategorii rozczarowania palmę pierwszeństwa dzierży z pewnością Coolio, który jest żywym dowodem na to, że może alkohol i narkotyki świetnie konserwują, ale dość mocno mieszają w głowach" - można było przeczytać w naszej relacji z imprezy.

***Zobacz materiały o podobnej tematyce***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Coolio

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje