Reklama

Reklama

Co słychać u "następczyni Taylor Swift", Grace VanderWaal?

Gdy urocza Grace VanderWaal zjawiła się ze swoim ukulele na castingu do 11. edycji amerykańskiego "Mam talent" nikt jeszcze nie wiedział, że wtedy 12-letnia dziewczynka wygra program. Od jej zwycięstwa minął już prawie rok. Co słychać u młodej wokalistki?

Grace VanderWaal robi karierę

Grace VanderWaal podczas castingu do "America's Got Talent" przed jurorami wykonała autorski utwór "I Don't Know My Name", akompaniując sobie na ukulele. Zasiadający w jury Howie Mandel, Simon Cowell, Mel B i Heidi Klum, podobnie jak widzowie zgromadzeni na sali, byli zachwyceni występem młodziutkiej artystki. Ci drudzy nagrodzili jej występ gromkimi owacjami na stojąco, a Howie Mandel zapewnił jej przepustkę do następnego etapu, wciskając złoty przycisk.

Reklama

Po wystąpieniu na castingu do amerykańskiego "Mam talent" 12-latka stała się prawdziwą sensacją. O tej niepozornie wyglądającej i utalentowanej dziewczynce rozpisywały się wówczas media na całym świecie.

Grace VanderWaal, występując w odcinkach na żywo, prezentowała przed jurorami swoje autorskie kompozycje. Mała wokalistka zachwycała aż do finału "Mam talent", w którym również wykonała swoje utwory - "Clay" oraz znany z castingu "I Don't Know My Name". Gościem specjalnym ostatniego odcinka 11. edycji programu była Stevie Nicks, która po swoim występie przyznała, że Grace "ma talent" i z pewnością zajdzie daleko.

12-latka została zwyciężczynią amerykańskiego "Mam talent" zdobywając milion dolarów oraz możliwość występowania w Las Vegas. Po ogłoszeniu wyników dziewczynka zalała się łzami, nie mogąc uwierzyć w swoją wygraną.

Simon Cowell, komentując występ Grace na castingu stwierdził, że dziewczynka jest "następczynią Taylor Swift". Być może podobnego zdania jest sama Swift, która po finale "Mam talent" przysłała zwyciężczyni ogromny bukiet kwiatów.

"Nie ma słów, które mogą oddać to, jak jestem zachwycona. Dziękuję bardzo" - napisała VanderWaal.

13-latka wzbudziła spore zainteresowanie w mediach, a jej nazwisko znalazło się na siódmym miejscu w zestawieniu najczęściej poszukiwanych artystów w wyszukiwarce Google w 2016 roku.

Przez ostatni rok Grace nie próżnowała. Po wygranej w "Mam talent" podpisała kontrakt z wytwórnią Columbia Records i w grudniu ubiegłego roku wydała pierwszą EP-kę "Perfectly Imperfect". Na płycie znalazły się stworzone przez nią piosenki, które wykonywała w programie oraz nieznany wcześniej kawałek "Gossip Girl".

13-latka przez ostatnie miesiące, w ramach promocji swojej EP-ki, występowała w wielu miejscach na świecie.

Obecnie Grace pracuje nad swoim debiutanckim albumem. W czerwcu w sieci pojawił się pierwszy singel zwiastujący to wydawnictwo, czyli utwór "Moonlight".

W wywiadach nastolatka zdradza, że jej pierwsza płyta długogrająca będzie "bardziej wyprodukowana, z tym samym brzmieniem, ale mniej akustyczna" niż EP-ka.

Debiutancki album VanderWaal ma ukazać się we wrześniu tego roku. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy