Reklama

Chada: Step Records ujawnił nowe ujęcia z planu filmu "Proceder"

Coraz więcej wiadomo na temat filmowej produkcji dotyczącej kariery zmarłego rapera Chady. Wytwórnia Step Records w specjalnym nagraniu pokazała kolejne ujęcia z planu filmu "Proceder".

Coraz więcej wiadomo na temat filmowej produkcji dotyczącej kariery zmarłego rapera Chady. Wytwórnia Step Records w specjalnym nagraniu pokazała kolejne ujęcia z planu filmu "Proceder".
Chada zmarł 18 marca 2018 r. /materiały prasowe

Przypomnijmy, że za stworzenie filmu "Proceder" odpowiada ekipa Global Studio, a jego reżyserem został Michał Węgrzyn ("Wściekłość"). Na razie nieznana jest nawet orientacyjna data premiery produkcji. Coraz mniej niewiadomych stanowi natomiast obsada filmu.

Posłuchaj utworu "Proceder" Chady w serwisie Teksciory.pl!

W roli Chady zobaczymy Piotra Witkowskiego, znanego z epizodycznych ról w m.in.: "Mieście 44" i "Kamerdynerze". Pojawiał się również w serialach "Plebania" i "Na Wspólnej".

Reklama

"Występowałem w hardcorowo-punkowym zespole Fobia, mój brat Wojciech realizował raperskie teledyski. Warto wspomnieć, że nasz trzeci brat, Piotr, był aktywny na scenie rapowej, a czwarty - Jakub, uczestniczył z sukcesami w slamach poetyckich. Tak więc środowiska, w których działaliśmy, bardzo mocno się przenikały i choć nie poznaliśmy Tomka Chady osobiście, mieliśmy z nim wielu wspólnych znajomych i znaliśmy dobrze jego nagrania" - mówił serwisowi NaEkranie.pl Węgrzyn.

Oprócz niego w filmie wystąpią: Antoni Pawlicki, Małgorzata Kożuchowska, Marcin Troński, Jan Frycz, Ewa Ziętek i Krzysztof Kowalewski. Na ekranie pojawią się też raperzy: Vienio, Kali, Zbuku i Bajorson.

W połowie lutego wytwórnia Step Records, z którą Chada współpracował przez wiele lat, udostępniła kolejne nagrania zza kulis. Widzimy w nich m.in. jak w roli rapera odnajduje się Piotr Witkowski.

Śmierć Chady

Tomasz Chada zmarł 18 marca 2018 roku w szpitalu psychiatrycznym w Rybniku. Trafił tam po tym, gdy w innej placówce na oddziale ortopedycznym (przebywał tam z urazem kręgosłupa; efekt skoku z trzeciego piętra pod wpływem środków odurzających) wszczął awanturę. Miał zaledwie 39 lat - oficjalną przyczyną śmierci było zatrzymanie akcji serca, jednak okoliczności śmierci rapera wciąż budzą mnóstwo wątpliwości.

Sprawą niewyjaśnionej śmierci Chady zajęła się prokuratura. Śledztwo prowadzone jest pod kątem niedopełnienia obowiązków i ewentualnego przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy policji, a także pracowników szpitali. Wstępna sekcja zwłok wykluczyła śmierć rapera w wyniku działań funkcjonariuszy. Obecnie prokuratura czeka na wyniki badań toksykologicznych.


***Zobacz materiały o podobnej tematyce***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Chada | Proceder (film) | Piotr Witkowski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy