Reklama

Reklama

Camel na trzech koncertach w Polsce [KIEDY? GDZIE? BILETY]

Dla wielu to może być muzyczne wydarzenie roku. Brytyjski Camel, jeden z najbardziej wpływowych i najwybitniejszych zespołów rocka progresywnego zapowiedział 3 koncerty w naszym kraju.

Andy Latimer jest liderem grupy Camel

Grupa Camel ogłosiła swój kolejny przyjazd do Polski. Zespół wystąpi na 3 koncertach w 2023 roku.

Przepiękne melodie, niespiesznie rozwijające się kompozycje, a przede wszystkim ta gitara, ten głos, to brzmienie fletu - działający od 1971 roku, niezmiennie dowodzony przez Andy'ego Latimera Camel jest w naszym kraju otoczony nie tyle kultem, co ogromną miłością fanów. 

Niestety, początek XXI wieku nie był dla grupy łaskawy. Jej ostatni prawdziwy album studyjny - "A Nod And A Wink" - ukazał się w 2002 roku. W kolejnym roku zespół zagrał pożegnalną trasę, a kolejne lata przebiegały pod znakiem walki lidera z ciężką chorobą krwi a w rezultacie nowotworem szpiku kostnego. 

Reklama

Dopiero w 2013 okazało się, że Camel może wrócić do występowania, a fakt ten uczcił zarejestrowaną na nowo wersję swojego klasycznego albumu "The Snow Goose"

Camel w Polsce! Kiedy i gdzie zagra zespół?

12 maja 2023 roku grupa Camel wystąpi w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, dzień później w łodzi w Klubie Wytwórnia, a kolejnego dnia w poznańskiej Sali Ziemi.

Sprzedaż biletów ruszy 28 stycznia 2022 roku. 

Ceny wejściówek wahają się pomiędzy 159 zł, a 299 zł.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama