Reklama

Reklama

Blur powraca. Zespół Damona Albarna wystąpi na Wembley!

Grupa Blur wraca po latach przerwy. Grupa wystąpi na stadionie Wembley 8 lipca 2023 roku. Podobno grupa planuje teżz światową trasę koncertową!

Grupa Blur wraca po latach przerwy. Grupa wystąpi na stadionie Wembley 8 lipca 2023 roku. Podobno grupa planuje teżz światową trasę koncertową!
Damon Albarn jest wokalistą Blur /Taylor Hill /Getty Images

Blur to brytyjski zespół, który powstał w 1989 roku w Colchester. Tworzyli go: Damon Albarn (wokal, gitara, klawisze), Graham Coxon (gitara), Alex James (bas) oraz Dave Rowntree (perkusja).

Zespół tworzył muzykę z zakresu gatunków brit popu i alternatywnego rocka. Ma na swoim koncie osiem albumów: "Leisure" (1991), "Modern Life is Rubbish" (1993), "Parklife" (1994), "The Great Escape" (1995), "Blur" (1997), "13" (1999), "Think Tank"(2003) o raz "The Magic Whip" (2015).

Reklama

Czytaj także: Miały być tylko żartem, a stały się przebojami

Blur powraca. Kiedy koncert na Wembley?

O tym, że żywot Blur jeszcze się nie skończył w zeszłym roku zapewniał Damon Albarn. Wokalista grupy zapytany o to, czy zespół przeszedł już do historii, stanowczo zaprzeczył takim plotkom. 

"Mam zamiar podjąć rozmowy na temat Blur, chciałbym znowu zaśpiewać wszystkie nasze piosenki. Tęsknię za nimi. Podobnie, jak tęsknię za graniem z zespołem" - zapewniał muzyk w rozmowie z "Metro". Dodał, że członkowie zespołu będą musieli mieć naprawdę dobry powód, aby jeszcze raz razem stanąć na scenie. 

"Jeśli tak się stanie, zaangażuję się w to całym sercem" - zapowiadał Albarn. Słowa dotrzymał, ponieważ grupa wystąpi 8 lipca 2023 roku na stadionie Wembley w Londynie.

Damon Albarn: Wieczny poszukiwacz kończy 50 lat - zobacz zdjęcia!

Bilety trafią do sprzedaży 18 listopada. Supportem podczas wydarzenia będą Slowthai, Self Esteem oraz Jockstrap.

Zagraniczne media spekulują na temat światowej trasy koncertowej zespołu, ale póki co nie ma żadnego potwierdzenia tych planów ze strony zespołu.

Damon Albarn "The Nearer The Fountain, More Pure The Stream Flows": Wdzięczne poczucie niedosytu [RECENZJA]

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama