Reklama

Blackfield zapowiada koniec lata. Nowa płyta "For the Music" i teledysk "Summer's Gone"

2 października do sprzedaży trafi szósty album grupy Blackfield, na czele której stoją izraelski wokalista Aviv Geffen i brytyjski muzyk Steven Wilson. Pierwszą zapowiedzią wydawnictwa jest teledysk do piosenki "Summer's Gone".

Liderem Blackfield jest Aviv Geffen

Poprzednia płyta "V" (2017) była powrotem do pełnej współpracy pomiędzy Stevenem WilsonemAvivem Geffenem.

Reklama

Na dwóch wcześniejszych płytach Blackfield swoje zaangażowanie coraz mocniej ograniczał Wilson, który postanowił skupić się przede wszystkim na karierze solowej. W lutym 2014 r. wręcz deklarował, że koncertowo żegna się z Blackfield.

Podobnie jak na "V", za nowy album "For the Music" odpowiada głównie Geffen - jako producent, autor tekstów, kompozytor i instrumentalista. Wilson skupił się na grze na gitarze, jest też głównym wokalistą w trzech utworach.

Do promocji wybrano piosenkę "Summer's Gone". W nakręconym przez Yarona Yashinskiego (pracował wcześniej z Geffenem przy jego solowych klipach) teledysku u boku Aviva Geffena wystąpił izraelski aktor Ala Dakka (dostępny na Netfliksie serial "Fauda", filmy "Kuzyn", "Siedem dni").

Oto szczegóły płyty "For the Music":

1. "For The Music"
2. "After All"
3. "Garden Of Sin"
4. "Under My Skin"
5. "The Dream Of Love" (feat. Avi Buffalo)
6. "Over & Over"
7. "Falling"
8. "White Nights"
9. "Summer's Gone"
10. "It's So Hard".

Blackfield poza dwójką liderów (wokale, gitary i klawisze) tworzą Seffy Efrati (bas), Tomer Z (perkusja) i Eran Mitelman (instrumenty klawiszowe).

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Blackfield | teledyski | nowa płyta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama