Reklama

Reklama

Bilety na koncert Bruce'a Springsteena kosztują majątek. Fani są wściekli

Bruce Springsteen wyruszy w dużą, ogólnoświatową trasę koncertową. Amerykańscy fani skarżą się na wygórowane ceny biletów, bo niektóre osiągają już astronomiczne kwoty. Jeden z nich donosi, że wejściówka kosztuje ponad 4 tysiące dolarów!

Bruce Springsteen wyruszy w dużą, ogólnoświatową trasę koncertową. Amerykańscy fani skarżą się na wygórowane ceny biletów, bo niektóre osiągają już astronomiczne kwoty. Jeden z nich donosi, że wejściówka kosztuje ponad 4 tysiące dolarów!
Bruce Springsteen /Debra L Rothenberg /Getty Images

Pierwsze bilety na amerykańską trasę trafiły do sprzedaży w środę. Fani Bruce'a Springsteena, którzy od lat wypatrywali jego koncertów są mocno zawiedzeni. Wszystko z powodu wysokich cen biletów, a także "dynamicznych cen". Nie chodzi tu o odsprzedaż, a bilety u oficjalnego sprzedawcy, firmy Ticketmaster. W niektórych przypadkach ceny miały wzrosnąć kilkunastokrotnie. 

Ceny biletów poszybowały w górę. Oferują "dynamiczne ceny"

Uwagę na sprawę zwrócił magazyn "Variety" i zacytował jeden z tweetów strony fanów, Springsteen Backstreets. "Tampa w środkowej części płyty za 4,400 dolarów za sztukę, ktoś chce?" - ironizował użytkownik. W tej sumie miały się zmieścić opłata za bilet (3819 + 569,50 dolarów). Według zasad sprzedaży, ceny są adekwatne do popytu. 

Reklama

"Program Oficjalnych Miejsc Platynowych Ticketmastera umożliwia ustalanie cen na podstawie rynku (dostosowywanie cen zgodnie z podażą i popytem) dla biletów na wydarzenia na żywo, podobnie jak sprzedawane są bilety lotnicze i pokoje hotelowe" - brzmi cytowany w artykule fragment, który tłumaczy, na czym polegają "dynamiczne ceny". 

Inny użytkownik znalazł bilet na ten sam koncert za podobną kwotę - 4,309 dolarów. "Możesz być zdezorientowany i zły na Ticketmaster, rynek wtórny, Bruce'a, kapitalizm, stan świata, cokolwiek, ale to zaczyna się od osoby, która zechce w ogóle kupić taki bilet. Nie kupuj, to cena nie będzie miała racji bytu" - pisze.

"Variety" poprosiło o komentarz rzecznika Springsteena, który odrzucił pytanie, a Ticketmaster nie ustosunkował się do niego. Jedną osobą z otoczenia legendarnego wokalisty, która zabrała głos, jest gitarzysta E Street Band, Stevie Van Zandt. Na skargi fanów odpisał na Twitterze: "Nie mam nic wspólnego z ceną biletów. Nic".

W przyszłym roku Springsteen zagra kilkadziesiąt koncertów w USA, Wielkiej Brytanii i Europie. Najbliżej Polski zawita do Austrii (Wiedeń), a także Niemiec (Dusseldorf, Hamburg, Hockenheim i Monachium).

Zobacz też:

Napisał wielki przebój, gdy żył w trójkącie miłosnym. Wiedziałeś o tym?

Gdy zaśpiewała, dosłownie zaniemówili. Wzruszające sceny w "Mam talent"

The Rolling Stones powrócili na scenę. Przyjechali do miasta Beatlesów!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL