Reklama

Bartek Królik: Namawiałem żonę do aborcji. Zawiodłem siebie

W ubiegłym roku Bartek Królik – współtwórca zespołów Sistars i Spoken Love, producent Agnieszki Chylińskiej oraz członek Łąki Łan – po raz drugi został ojcem. Jego córka urodziła się z zespołem Downa. Muzyk udzielił szczerego wywiadu, w którym opowiedział o obawach, jakie mu towarzyszyły przed narodzinami dziecka.

Bartek Królik zdradził, że namawiał żonę na usunięcie ciąży

W lipcu ubiegłego roku Bartek Królik po raz drugi został ojcem. Niedługo później pochwalił się zdjęciem małej Jagody na Instagramie i otwarcie przyznał, że dziecko urodziło się z zespołem Downa. Wówczas pod jego adresem pojawiło się wiele ciepłych i pozytywnych komentarzy, w których fani gratulowali muzykowi odwagi i życzyli powodzenia.

Reklama

Królik wyznał jednak, że gdy dowiedział się, że dziecko będzie miało zespół Downa, nie było mu łatwo. "Czasem najgorsza jest możliwość posiadania wyboru. Przy orzeczeniu zespołu Downa aborcja eugeniczna jest dozwolona. Dziś mam poczucie, że przeszedłem kryzys człowieczeństwa i w pewnym momencie zawiodłem sam siebie. Szczęśliwie nie zdołałem nakłonić żony do aborcji" - powiedział w wywiadzie, który ukazał się w książce "Lista obecności. Rozmowy z ojcami niepełnosprawnych dzieci".

Dziś muzyk nie wyobraża sobie życia bez Jagody i cieszy się, że jego żona odmówiła aborcji. "Chciałem usunąć tę wadę, a nie dziecko, które widziałem na ekranie komputera USG" - powiedział. Muzyk wyznał, że Jagoda jest cudownym i niezwykle żywym dzieckiem. "Zdecydowałem się skoczyć na głęboką wodę (...) przede wszystkim dlatego, że zrozumiałem wartość życia i skutki aborcji" - dodał.

Dowiedz się więcej na temat: Bartek Królik

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje