Reklama

Reklama

Bart Sosnowski nie żyje. Specjalne wydanie płyty "The Hand Luggage Studio". Przyjaciele pomagają rodzinie

Mystic Production zapowiedział specjalną reedycję albumu zmarłego Barta Sosnowskiego na winylu. Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przekazany rodzinie muzyka.

Mystic Production zapowiedział specjalną reedycję albumu zmarłego Barta Sosnowskiego na winylu. Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przekazany rodzinie muzyka.
Sosnowski miał zaledwie 38 lat /Bartosz Krupa/Dzień Dobry TVN /East News

Bart Sosnowski zmarł 8 września w wieku 38 lat. Nie podano przyczyny śmierci muzyka (sprawdź!).

W sieci pojawiły się kondolencje od jego muzycznych przyjaciół i współpracowników. Sosnowskiego pożegnali m.in. Tomasz Organek, Małgorzata Ostrowska, Robert Cichy, Limboski i Żurkowski.

Mystic Production, czyli wytwórnia płytowa, która wydawała albumy Sosnowskiego, rozpoczęła właśnie pre-order specjalnej reedycji płyty "The Hand Luggage Studio".

Reklama

Jest to nie lada gratka dla kolekcjonerów - album po raz pierwszy ukaże się na płycie winylowej. Dodatkowo całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przekazany rodzinie muzyka - żonie Oli i synowi Leonowi.

Bart Sosnowski nie żyje. Miał zaledwie 38 lat

17 września ma się odbyć pogrzeb muzyka. Informacje o pogrzebie pojawiły się na jego facebookowym profilu.

"17-go września, w piątek, pożegnamy Bartka. Ceremonia odbędzie się w Kościele Środowisk Twórczych (plac Teatralny 18, Warszawa) o godzinie 12.00. Potem odprowadzimy Go na Cmentarz Bródnowski" - czytamy we wpisie.

Kim był Sosnowski?

Sosnowski był znanym polskim kompozytorem i gitarzystą. Grał również na banjo i instrumentach perkusyjnych, a jego cechą charakterystyczną był chropowaty głos (posłuchaj!).

Debiutancki album wydał dopiero w 2019 roku. Płyta nosiła tytuł "The Hand Luggage Studio". Rok później do jego dyskografii dołączył album "Tylko się nie denerwuj". Był nominowany do Fryderyków 2020 w kategorii "Album roku".

Na koncie miał m.in. duet z Małgorzatą Ostrowską ("Hej" - posłuchaj!), współpracę z Robertem Cichym i Limboskim. Występował na Męskim Graniu 2019.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy