Arka Noego: Nie ma to tamto

Dziecięcy zespół Arka Noego w piątek, 7 kwietnia, wyda płytę "Nie ma to tamto - Subito Santo". Na albumie znajdzie się kilka utworów dedykowanych Janowi Pawłowi II, który - jak podkreślają członkowie Arki - "zawsze inspirował i mobilizował Arkę Noego do pracy". Są to piosenka tytułowa i "Znowu Cię spotykam".

Okładka płty "Nie ma to tamto - Subito Santo" Arki Noego
Okładka płty "Nie ma to tamto - Subito Santo" Arki Noego 

Na płycie znajdzie się w sumie 12 nagrań poświęcone "prawdziwej miłości" ("Mówię tak, bo kocham Cię", "Telefon do mamy"), "wdzięczności dla rodziców za dar życia" ("Mama Królowa", "Dobrze, że Ciebie Tato mam"). Do tych dwóch ostatnich piosenek powstał także teledyski.

Nad realizacją płyty tradycyjnie czuwał lider zespołu, Robert Friedrich - producent, kompozytor i autor większości piosenek. Współpracowali z nim muzycy, którzy uczestniczyli w nagrywaniu debiutanckiej płyty Arki, uhonorowanej pięcioma Fryderykami "A gu gu": Joszko Broda, Marcin Pospieszalski i Maciej Starosta (Acid Drinkers).

W jednym z utworów zaśpiewał Dariusz "Maleo" Malejonek (m.in. Maleo Reggae Rockers, 2TM2,3, Houk), któremu towarzyszył jego zespół Maleo Reggae Rockers.

Oficjalna strona zespołu

Gościnnie wzięli udział w nagraniach m.in.: Mateusz Pospieszalski (Voo Voo), Robert Drężek (Deus Meus, 2TM2,3) i Jakub Gutowski (Orkiestra Polskiego Radia "Amadeus").

Arka Noego to dziecięcy zespół muzyczny wykonujący piosenki o tematyce religijnej. Powstał w 1999 roku z okazji pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Na cześć Ojca Świętego zaśpiewał piosenkę "Tato (Nie boję się, gdy ciemno jest)". Twórcy telewizyjnego programu "Ziarno" zasugerowali wówczas zespołowi nagranie kolejnych piosenek.

Po debiutanckiej płycie "A gu gu" (2001) zespół nagrał albumy: "Piosenki i kolędy na żywo" (2000), "Mamatata mam 2 lata!" (2001), "Hiphip hura Alleluja!" (2002), "Daj na zgodę!" (2003) i "Od rana do wieczora" (2005).

W 2001 roku grupa wystąpiła w watykańskiej Auli Pawła VI przed papieżem Janem Pawłem II. Piosenki Arki Noego zostały nagrane w kilku językach obcych, m.in. w Niemczech, Peru i USA.

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas