Reklama

Ana Andrzejewska: Moja radość jest ogromna. Finalistka "Mam talent" z teledyskiem "Haśka"

Na koncie ma miejsce w finale "Mam talent" i "The Voice of Poland", telewizyjnej publiczności dała się poznać w "Must Be The Music" w Polsacie. Po latach Ana Andrzejewska w swoje urodziny prezentuje teledysk "Haśka", którym zapowiada swój debiutancki album.

Na koncie ma miejsce w finale "Mam talent" i "The Voice of Poland", telewizyjnej publiczności dała się poznać w "Must Be The Music" w Polsacie. Po latach Ana Andrzejewska w swoje urodziny prezentuje teledysk "Haśka", którym zapowiada swój debiutancki album.
Ana Andrzejewska prezentuje nowy teledysk /Kamil Piklikiewicz/DDTVN /East News

"Moja radość jest ogromna. W ten projekt, we mnie uwierzyło wiele utalentowanych ludzi i to, co wspólnie stworzyliśmy przerosło moje najśmielsze oczekiwania. Zapraszam Was do oglądania i słuchania utworu. Komentujcie, wysyłajcie dalej w świat, proszę. Tego sobie dziś życzę i niech się spełnia. Zaczynamy przygodę, o której póki co tylko marzyłam" - napisała Ana Andrzejewska w dniu premiery singla "Haśka" (posłuchaj!).

Wokalistka świętuje również swoje urodziny, a utwór do sieci trafił 55 lat po śmierci Haliny Poświatowskiej. To nie przypadek - tekst do piosenki jest wierszem właśnie tej poetki.

Reklama

Autorami muzyki są Ana Andrzejewska i Mateusz Hulbój (odpowiedzialny również za produkcję, realizację i miks), znany z zespołu towarzyszącemu Meek, Oh Why.

"Zaczęło się od wierszy i szkiców. Wyrobiłam kartę w bibliotece i czytałam bez większego celu. No dobra, cel był. Chciałam pisać lepiej, powiedzieć więcej. Niektóre słowa zatrzymywały moją uwagę na dłużej. Zostawałam z nimi malując coś dla siebie na pamiątkę. Znalazłam wiersze, których puścić nie chciałam. I tak od serii przypadków do pomysłu nagrania płyty" - mówi wokalistka.

Sprawdź tekst piosenki "Haśka" w serwisie Tekściory.pl!

Kim jest Ana Andrzejewska?

Ana Andrzejewska odkąd pamięta, kochała śpiewać i występować na scenie. Muzyka od najmłodszych lat pomagała jej poradzić sobie z każdą ciężką sytuacją. Jej mama widząc, co dają jej występy na scenie, mimo ciężkiej sytuacji w domu, stwarzała okazje, aby Ana mogła szkolić się w tym kierunku. Wokalistka z Częstochowy w 2014 r. ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

Szeroka publiczność miała okazję poznać Anę Andrzejewską w 2015 r.

Wiosną pojawiła się w dziewiątej edycji "Must Be The Music" w Polsacie. Wtedy zaśpiewała "A Case Of You" (posłuchaj!) folkowej ikony Joni Mitchell. "Występ obezwładniający" - nie miał wątpliwości Piotr Rogucki. "Wspaniale" - dodał Adam Sztaba. Elżbieta Zapendowska chwaliła "pięknie brzmiący" głos młodej wokalistki.

"Zapamiętać! Koniecznie!" - taki podpis pod zdjęciem Any z castingu widniał na profilu "Must Be The Music", jednak ku rozczarowaniu wielu widzów nie znalazła się wówczas w finale.

Jesienią 2015 r. mogli ją zobaczyć widzowie TVP w szóstej odsłonie "The Voice of Poland". Podczas przesłuchań w ciemno ("Love Me Like You Do" Ellie Goulding, sprawdź!) swoje fotele odwrócili wszyscy jurorzy - Edyta Górniak, Maria Sadowska, Baron i Tomson oraz Andrzej Piaseczny. Ana ostatecznie wybrała Edytę Górniak.

Choć była o krok od porażki w bitwach, gdzie zapomniała słów piosenki, w kolejnych etapach pokazała swoje umiejętności, co ostatecznie sprawiło, że zajęła trzecie miejsce i stała się najlepszą wokalistką całej edycji.

W 2019 r. przypomniała o sobie, kiedy pojawiła się w 12. edycji "Mam talent". Tym razem Ana postawiła na autorskie piosenki, które dały jej awans do finału. Widzowie TVN-u mogli poznać utwory "Stuck In Love", "Angel" i "Doubts".

"To afirmacja własnej siebie, trzeba słuchać serca i nie tracić głowy" - mówiła w finale Ana Andrzejewska.

"Cieszę się, że mnie nie zawiodłaś, bo to była dla mnie najtrudniejsza decyzja jako jurorki" - komentowała Agnieszka Chylińska, która dała awans Anie do finału.

"Jestem przeszczęśliwa, że tobie oddałam mój złoty przycisk" - dodała Małgorzata Foremniak.

"Najbardziej zachwycił mnie ten spokój, który miałaś. Było mądrze, dojrzale, niesamowity klimat" - chwalił Agustin Egurrola.

Sprawdź tekst piosenki "Angel" w serwisie Teksciory.pl!

Poza śpiewaniem w telewizyjnych programach Ana regularnie nagrywa covery przebojów (m.in. takich wykonawców, jak Billie Eilish, Post Malone, Arctic Monkeys, Krzysztof Zalewski czy Taco Hemingway feat. Dawid Podsiadło) oraz tworzy własne piosenki.

Sprawdź tekst "Po wietrze" w serwisie Teksciory.pl!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ana Andrzejewska | teledyski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy