Taco Hemingway

Taco Hemingway fot. INTERIA.PL
data urodzenia
1990 r.
pochodzenie
Polska
imię i nazwisko
Filip Szcześniak
4,9
Oceń
Głosy
28

Biografia

Taco Hemingway — wiek, wzrost i początki kariery

Taco Hemingway — wzrost: 180 cm | Ile lat ma Taco Hemingway, gdzie się urodził i jak wyglądało jego dzieciństwo?
Taco Hemingway, czyli Filip Szcześniak, urodził się 29 lipca 1990 roku w Kairze, w Egipcie. Swoją karierę muzyczną rozpoczął w 2011 roku, gdy pod pseudonimem Foodvillain wydał pierwszy mixtape. Co interesuje fanów Taco Hemingway? Rodzice, pochodzenie to kwestie, które budzą zaciekawienie. Wyjaśniamy więc. Dziecięce lata Taco Hemingway spędził w Egipcie i w Chinach. Dopiero po okresie przedszkolnym rodzice artysty przeprowadzili się do Polski. Młody Filip Szcześniak borykał się z barierą komunikacyjną i kulturową, z uwagi na przebywanie za granicą. Jak się jednak okazało, pobyt poza krajem pozwolił muzykowi świetnie opanować znajomość języków już w czasach młodości. Jak wyglądały narodziny pasji u artysty, którym jest Filip Szcześniak? Ojciec Taco regularnie słuchał rapu w domu i to dzięki niemu młody muzyk poznał ten gatunek.

Warto zaznaczyć, że Taco Hemingway to nie tylko raper i piosenkarz, ale również autor tekstów i właściciel wytwórni muzycznej 2020.

Taco Hemingway — najpopularniejsze utwory i dyskografia

Albumy studyjne wydane do tej pory przez Taco Hemingwaya:

 • 2016: Marmur,
 • 2018: Café Belga,
 • 2019: Pocztówka z WWA, Lato '19, 
 • 2020: Jarmark (2020) Europa, 
 • 2023: 1-800-Oświecenie. 

Minialbumy Taco Hemingwaya: 

 • 2013: Young Hems,
 • 2014: Trójkąt warszawski,
 • 2015: Umowa o dzieło,
 • 2016: Wosk, 
 • 2017: Szprycer,
 • 2018: Flagey.

Najpopularniejsze utwory Taco Hemingwaya:
Adieu,Karimata,Nostalgia,Polskie Tango, Nie ufam sobie sam,Koła. 

Taco Hemingway — koncerty i dorobek artystyczny

Muzyka Taco Hemingwaya dobrze odbierana jest nie tylko przez fanów rapu, ale również przez tych, którzy cenią sobie nieoczywiste brzmienia. Utwory artysty wpisują się także w oczekiwania ekspertów branży muzycznej. Taco Hemingway otrzymał kilkanaście nominacji do nagród Fryderyki. Raper został laureatem Fryderyków w kategorii Album Roku Hip-Hop, Album Roku Muzyka Alternatywna. Taco Hemingway został również uhonorowany Nagrodą MTV EMA w kategorii Najlepszy Polski Artysta za swoje osiągnięcia muzyczne.
Taco Hemingway: koncerty, które do tej pory zorganizował artysta:2015: Następna stacja Tour,2016: Marmur Tour,2017: 2017 Tour,2018: Ekodiesel Tour,2018: Café Belga Tour, 2020: Pocztówka z Polski Tour,2022: 2020/2021/2022 Tour.

Życie prywatne i rodzina Taco Hemingwaya

Jak wygląda osobiste życie, które prowadzi Taco Hemingway? Iga Lis od kilku lat jest dziewczyną artysty. Początkowo para bardzo ukrywała swój związek, jednak teraz w swoich mediach społecznościowych otwarcie pokazują, że łączy ich nie tylko uczucie, ale również zawodowe sprawy. Iga Lis pomaga raperowi w produkcji teledysków i wspiera go na planie. 
Wielu fanów zastanawia się nad tym, czy Taco ma dziecko. "Taco Hemingway rodzina", "Taco Hemingway dziecko" — w wyszukiwaniach internautów pojawiają się najczęściej hasła łączące rapera z różnymi partnerkami lub właśnie z potomstwem. Muzyk nie ma jednak dzieci, a swój związek stara się chronić przed mediami.

Artyści powiązani