Adam Lewis nie żyje. Basista Fenix TX miał 45 lat

Daniel Kiełbasa

Oprac.: Daniel Kiełbasa

Adam Lewis, basista zespołu Fenix TX, zmarł w czerwcu w wieku 45 lat. "Jesteśmy załamani" - ogłosili jego przyjaciele.

Adam Lewis miał 45 lat
Adam Lewis miał 45 latMick HutsonGetty Images

Śmierć Adama Lewisa potwierdzono na oficjalnym koncie Fenix TX. Przyczyną śmierci muzyka był rak trzustki. U artysty zdiagnozowano go w 2021 roku.

"Jesteśmy zdewastowani. Nie ma słów, które oddałyby sprawiedliwość życiu Adama. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby spełnić jego ostatnie życzenia i sprawić, aby był dumny. Kochamy cię" - napisano na stronie zespołu. Grupa rozpoczęła również zbiórkę pieniędzy, które mają zapewnić wsparcie dla jego dwójki dzieci.

Kim był Adam Lewis?

Adam Lewis przyszedł na świat w 1979 roku w Teksasie. Wychował się w okolicach Houston. To właśnie tam poznał swoich przyszłych kolegów z zespołu. W 1997 roku formacja wydała album jeszcze pod nazwą Riverfenix, którą następnie zmieniono na Fenix TX.

Muzycy przenieśli się do Południowej Kalifornii. Grupa następnie wydała jeszcze dwa albumy - "Fenix TX" oraz "Lechuza" (2001) - a następnie uległa rozpadowi.  Mimo krótkiej działalności formacja nagrała takie przeboje jak: "All My Fault" i "Threesome".

Występowali u boku: Blink-182, Bad Religion, New Found Glory i Good Charlotte.

Lewis w kolejnych latach występował m.in.: Subrosie i Ultra Violent Lights. Poza muzyką skupił się na rozwinięciu swojego biznesu kulinarnego. Stał się osobistym szefem kuchni celebrytów. Prowadził też firmę budowlaną.

W 2023 roku Fenix TX wrócili na specjalny koncert w Las Vegas w ramach festiwalu When We Were Young. Plany regularnej trasy koncertowej, które nieoficjalnie zakładały występy we wrześniu, zostały po śmierci basisty, odwołane.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}