Reklama

Reklama

2Pac i Elton John wciąż na szczycie

Pomimo czterech nowości w pierwszej dziesiątce, już trzeci tydzień z rzędu na brytyjskiej liście przebojów pierwsze miejsce należy do duetu 2Pac i Elton John z utworem "Gospel Ghetto". Natomiast najwyższej notowaną premierą okazała się w zeszłym tygodniu nowa piosenka Mariah Carey, "We Belong Together".

To drugi singel pochodzący z ostatniej płyty amerykańskiej wokalistki, zatytułowanej "The Emancipation Of Mimi". Poprzedni, "It's Like That", dotarł w kwietniu do 3. pozycji.

James Blunt z piosenką "You're Beautiful" twardo trzyma się 3. miejsca, przebywając na tej pozycji już trzeci tydzień z rzędu.

Na 4. miejsce spadł natomiast singel "Crazy Chick", popularnej na Wyspach Brytyjskich Charlotte Church (poprzednio miejsce 2.).

Kolejną nowością w zestawieniu jest "Since U Been Gone" Kelly Clarkson (pozycja 5.). Laureatka pierwszej edycji "American Idol" jest szalenie popularna w Stanach Zjednoczonych, gdzie jej drugi album "Breakaway" od miesięcy okupuje pierwszą dziesiątkę zestawienia bestsellerów. Być może Kelly zrobi karierę także w Wielkiej Brytanii - 5. miejsce "Since U Been Gone" to jak na razie jej najlepsze osiągnięcie na angielskiej liście przebojów.

Reklama

W dół listy przesuwa się "Axel F" Crazy Frog (z 4. na 6.), a oczko niżej w tym tygodniu jest przebój "Roc Ya Body" MVP (z 6. na 7.).

Trzecią najwyższą nowością w zestawieniu jest utwór "Diamonds From Sierra Leone", śpiewany przez Kanye Westa (8. miejsce). Raper, który w sierpniu wyda następcę uhonorowanego gradem nagród debiutu "College Dropout", wykorzystał w piosence sample z utwory "Diamonds Are Forever" Shirley Bassey, pochodzącego z pamiętnego filmu o przygodach Jamesa Bonda.

Na 9. z 5. spadli Audio Bullys z "Shot You Down", a pierwszą dziesiątkę zamyka tym razem Rachel Stevens z nowym singlem "So Good".

Na brytyjskiej liście najpopularniejszych albumów, na samym szczycie doszło do poważnego przetasowania. James Blunt z płytą "Back To Bedlam" zmienił na pierwszym miejscu album "X & Y" grupy Coldplay (spadek na 2.).

Wciąż na 3. pozycji znajduje się kompilacja "Faithless Forever" zespołu Faithless, który w ostatni weekend koncertował w Polsce.

Z 4. na 7. miejsca awansował album "Employment" zespołu Kaiser Chiefs, a z 11. na 5. - "Hopes And Fears" Keane.

Warto dodać, że na listę powróciła kompilacja "Echoes - The Best Of Pink Floyd" (nowość na 19.), zespołu Pink Floyd, co ma oczywiście związek z występem zreformowanego zespołu na Live 8.

Na stronach INTERIA.PL możecie obejrzeć teledysk do piosenki "We Belong Together" Mariah Carey, która jest w tym tygodniu najwyższą nowością na liście przebojów w Anglii.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: nowa piosenka | Eltonem Johnem | john | Elton John

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy