Reklama

Scorpions u Jose Carrerasa

Niemiecka grupa Scorpions zaliczy mijający rok do bardzo udanych. Wydała płytę "Moment Of Glory", nagraną z orkiestrą symfoniczną, a w podkrakowskim Pobiedniku zagrała jeden z największych w swej karierze koncertów, który obejrzało blisko pół miliona widzów. Na tym nie koniec dobrych wieści. W październiku uhonorował ich rodzinny Hanower, zaś w grudniu pojawią się w programie telewizyjnym "Jose Carreras Gala".

22 grudnia Scorpions pojawią się w programie zorganizowanym przez słynnego hiszpańskiego tenora Jose Carrerasa. Wraz z Lyn Liechy zaśpiewają "Here In My Heart". Koncert ma oczywiście cel charytatywny, a zebrane pieniędze zostaną przeznaczone dla chorych na białaczkę. Carreras założył kilka lat temu fundację, która pomaga chorym na leukemię. Sam kilka lat temu, dzięki operacji przeszczepu szpiku kostnego, uniknął śmierci.

Reklama

Sukcesy chyba dodały Niemcom energii, gdyż już teraz myślą o kolejnej pozycji w dyskografii. Ma to być płyta akustyczna. Ukaże się ona najprawdopodobniej w kwietniu 2001 roku w formie zarówno CD, jak i DVD. Znajdą się na nich nagrania wybrane z trzech koncertów z Lizbony, które Scorpionsi zagrają w lutym przyszłego roku.

Osiągnięcia muzyków doceniło ich rodzinne miasto - Hanower, przyznając im pod koniec października pamiątkowe insygnia miejskie. Uznano, że Scorpions godnie reprezentowali miasto i znacznie przyczynili się do jego rozwoju kulturalnego.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Hanower | Grupa Scorpions | José Carreras | Scorpions | Jose Carreras

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje