Reklama

Kruk i Chemia przed Deep Purple

Poznaliśmy wykonawców, którzy poprzedzać będą Deep Purple na dwóch koncertach w Polsce w lutym.

Deep Purple regularnie odwiedza nasz kraj. Najbliższe koncerty odbędą się 13 lutego w Poznaniu (Arena) i 15 lutego w Katowicach (Spodek). Legenda hard rocka promuje wydany w kwietniu 2013 roku materiał - "Now What?!". To pierwszy od ośmiu lat studyjny album grupy.

Reklama

W Poznaniu przed Deep Purple wystąpi Chemia, która w październiku 2013 r. wypuściła nagraną w Kanadzie trzecią płytę "The One Inside".

"Zagranie przed taką legendą jaką jest Deep Purple to dla nas wielki zaszczyt i honor. Przecież to jeden z najważniejszych zespołów w historii, który należy szczególnie podziwiać ponieważ nie tylko był jednym z tych, którzy definiowali rocka, ale również jest to zespół, który nie odcina kuponów, tylko cały czas wydaje nowe, bardzo dobre płyty. Mam nadzieję, że nasza muzyka, którą nagraliśmy na płycie 'The One Inside' trafi do fanów Deep Purple, a ja gwarantuję, że damy z siebie wszystko, żeby tak było" - komentuje gitarzysta Chemii Wojciech Balczun.

Muzyk zdradza także, że na ten koncert przygotowują specjalne niespodzianki i być może, mimo iż ciągle promują świeży jeszcze album - pojawi się już nowy materiał.

Zobacz teledyski Chemii na stronach INTERIA.PL!

Posłuchaj Chemii w serwisie Muzzo.pl!

Z kolei w Katowicach na rozgrzewkę zaprezentuje się pochodzący z Dąbrowy Górniczej Kruk, dla którego będzie to już trzeci występ w roli supportu przed Deep Purple.

"Jestem przekonany o tym, że wspólny koncert odciśnie znaczące piętno na naszym nowym materiale, który potrzebuje takich inspirujących chwil. Wspominając cudowną publiczność z dwóch poprzednich koncertów u boku Deep Purple spontanicznie podjęliśmy kilka decyzji, które sprawią, że koncert Kruka okraszony będzie wyjątkowymi niespodziankami, a szczegóły zdradzimy już niebawem" - mówi Piotr Brzychcy, gitarzysta i lider Kruka.

Tym razem za mikrofonem stanie Roman Kańtoch.

- W ostatnich miesiącach Roman i Andrzej [Kwiatkowski] wspierali wokalnie Kruka. Andrzej wystąpił poprzednim razem przed Deep Purple i teraz przyszła kolej na Romana - ujawnił nam Piotr Brzychcy.

Zobacz teledyski Kruka na stronach INTERIA.PL!

Posłuchaj Kruka w serwisie Muzzo.pl!

Czytaj także:

Droga nie ma końca - recenzja płyty "Now What?!"

Nie chcę się zestarzeć - wywiad z perkusistą Deep Purple

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: chemia | Deep Purple | koncert w Polsce | Chemia | Kruk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje