Reklama

Hymn do Miłości

Z okazji zbliżającej się 4. rocznicy śmierci Czesława Niemena utwór "Niemenowi" przygotował artysta, który chce zachować anonimowość. Nagranie prezentujemy na naszych stronach.

Tekst utworu "Niemenowi" stanowi 1. List św. Pawła do Koryntian, czyli "Hymn do Miłości". Posłuchaj:

Reklama

"Twórczość Czesława Niemena wzbogaca dorobek polskiego rynku muzycznego w ogromnym stopniu. Ale też dla samych artystów, stała się drogowskazem. Sposób interpretowania literatury pięknej, tak trudnej w odbiorze, prawda w przekazywaniu ludziom miłości poprzez muzykę, poprzez śpiew, dbałość o poziom artystyczny, także i poziom duchowy, metafizyczny - to dziś rzadkie cechy w tak zwanym szoł biznesie" - czytamy w notce o projekcie.

"Czesław Niemen ma ogromny wpływ na kształtowanie się rozmaitych wrażliwości artystycznych, również i mojej. Owocem tego jest Hymn do Miłości. Mam wielką chęć podzielenia się z Państwem, tym, co znalazłem, na co się natknąłem w trakcie mych poszukiwań. Wobec okoliczności, w jakich powstała ta pieśń, niechże ona nie staje się produktem paszoł biznesu (jak dosadnie określał to sam Niemen), niech lepiej pozostanie prezentem. Niech ludzie słuchając tej pieśni wiedzą, że to dla nich, nie dla siebie śpiewam" - pisze Artysta Anonimowy.

Przypomnijmy, że Czesław Niemen (naprawdę Czesław Wydrzycki) zmarł 17 stycznia 2004 roku. Był jedną z największych indywidualności w historii powojennej muzyki.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Artysta | NIemen | hymn | czesław niemen

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje