Reklama

Pol'and'Rock Festiwal 2022

Reklama

Pol'and'Rock Festival 2022. Jurek Owsiak dla Interii: Życie pokaże, co będzie dalej

- Trzy lata chcemy tu być, ale życie pokaże, co będzie dalej - mówi Jurek Owsiak w rozmowie z Interią o 28. Pol'and'Rock Festival, który odbywa się na terenie lotniska Czaplinek-Broczyno w woj. zachodniopomorskim (4-6 sierpnia).

- Trzy lata chcemy tu być, ale życie pokaże, co będzie dalej - mówi Jurek Owsiak w rozmowie z Interią o 28. Pol'and'Rock Festival, który odbywa się na terenie lotniska Czaplinek-Broczyno w woj. zachodniopomorskim (4-6 sierpnia).
Jurek Owsiak na konferencji podczas 28. Pol'and'Rock Festival 2022 /Marcin Bielecki /PAP

W tym roku organizatorzy zapraszają na pierwszą ponownie w pełni otwartą formułę po pandemii koronawirusa.

To zarazem kolejna nowa lokalizacja imprezy - ubiegłoroczna edycja zorganizowana została na terenie byłego lotniska Makowice-Płoty (woj. zachodniopomorskie). Zgodnie z ówczesnymi obostrzeniami bawiło się wówczas 20 tys. osób.

Wcześniej (w latach 2004-2019) impreza odbywała się w Kostrzynie nad Odrą w woj. lubuskim. Z powodu pandemii koronawirusa w 2020 r. zorganizowano internetową odsłonę w warszawskim studiu pod hasłem Najpiękniejsza Domówka Świata.

Reklama

Pol'and'Rock Festival: Neo-Nówka z politycznym występem

Poprzednie lokalizacje - pod hasłem Przystanek Woodstock - to Czymanowo nad Jeziorem Żarnowieckim (1995), Szczecin (1996) i Żary (1997-1999, 2001-2003). W 2000 r. odbył się Dziki Przystanek Woodstock w Lęborku (oficjalne wydarzenie zostało odwołane po protestach części mieszkańców miasteczka).

Pol'and'Rock Festival 2022: Jurek Owsiak dla Interii

- Makowice-Płoty ma pod władaniem syndyk i tam nie dogadaliśmy się zupełnie. Podpisaliśmy tu umowę na trzy lata. Wczoraj widziałem się z burmistrzem miasta, który tutaj przyjechał, był tak oczarowany, że już chciał podpisać umowę na 9 lat. Powiedziałem: 'Zaraz, spokojnie, zróbmy najpierw 3 lata'. To daje nam możliwość inwestycji - najbardziej przydałaby się nam kanalizacja i prąd. Ilość prądu, które używamy, może oświecić duże miasto - mówi Jurek Owsiak dla Interii.

- Ta infrastruktura jest do zrobienia. 28 lat temu robiliśmy pierwszy festiwal i mieliśmy śmierdzący szczochami wóz Drzymały, ale byliśmy szczęśliwi, bo to nasze biuro. Scena była z rusztowania budowlanego z Ukrainy i wszyscy artyści otrzepywali się z tynku, wapna i cementu. A teraz mamy najlepsze nagłośnienie (na tym gra U2), mamy piękną scenę - i to są te inwestycje, które są też dla nas ważne - podkreślił głównodowodzący Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Impreza kosztuje "kilkanaście mln zł, ale nie kilkadziesiąt" - ostateczny koszt będzie znany dopiero po zakończeniu, kiedy podsumowane zostaną faktycznie poniesione wydatki. Z powodu wysokiej inflacji, braku pracowników w wielu firmach organizatorzy w tym roku zrezygnowali m.in. z osobnej Małej Sceny - tym razem te koncerty odbywają się w namiocie Akademii Sztuk Przepięknych.

"To są bzdury z pogranicza fantazji" - komentował Owsiak doniesienia, że inflacja wynosi 12 procent. "Momentami to jest nawet 100 procent więcej" - dodał.

Pol'and'Rock 2022 w Czaplinku: Program pierwszego dnia - kto zagra?

Muzycznie festiwal na Dużej Scenie rozpocznie rumuńska metalowa grupa Dirty Shirt - laureaci Złotego Bączka, nagrody przyznawanej przez polandrockową publiczność.

Duża Scena:

15:20 - Dirty Shirt
16:40 - Sztywny Pal Azji
18:00 - Luxtorpeda
19:30 - Clutch
21:00 - Fun Lovin' Criminals
22:20 - Jinjer
23:50 - Kwiat Jabłoni
1:30 - Nova Twins

Mała Scena:

17:40 - Uliczny Opryszek
18:50 - Dance Like Dynamite
20:00 - Dziwna Wiosna
21:20 - Makiwara
22:40 - Spięty
00:10 - Gutek.

Sprawdź, jaka będzie pogoda podczas Pol'and'Rock Festival 2022!

W Akademii Sztuk Przepięknych pojawią się m.in. aktorzy Barbara Kurdej-Szatan i Marcin Dorociński, pisarz Jakub Żulczyk, Krzysztof Sokołowski (wokalista grupy Nocny Kochanek) oraz twórcy filmu "Johnny" o nieżyjącym już ks. Janie Kaczkowskim, gościu ASP w 2015 r.

Michał Boroń, Czaplinek-Broczyno

Czytaj także:

Abradab (Kashell): Raperzy nie mają nic do powiedzenia

Kto zagra za Limp Bizkit? Jurek Owsiak ogłosił zastępcę!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL