Reklama

Wspaniały hołd dla Zbigniewa Wodeckiego w Polsacie! To był wyjątkowy projekt

Na zakończenie drugiego dnia Polsat Hit Festiwal widzowie usłyszeli i zobaczyli koncert "Męskie Granie - Wodecki Twist / Pater". Kto wystąpił na sopockiej scenie podczas znakomitego hołdu dla wybitnego muzyka?

Na zakończenie drugiego dnia Polsat Hit Festiwal widzowie usłyszeli i zobaczyli koncert "Męskie Granie - Wodecki Twist / Pater". Kto wystąpił na sopockiej scenie podczas znakomitego hołdu dla wybitnego muzyka?
Natalia Przybysz podczas koncertu w hołdzie dla Zbigniewa Wodeckiego /Wojciech Stróżyk /Reporter

"WODECKI / PATER" to projekt, który powstał z inicjatywy organizatorów dwóch festiwali: Wodecki Twist i Męskiego Grania. Zaprosili oni gitarzystę, kompozytora i producenta muzycznego - Kamila Patera - do stworzenia nowych aranżacji piosenek Zbigniewa Wodeckiego.

Kamil Pater rozpoczynając pracę nad koncertem potrzebował impulsu, który pobudzi go twórczo. Wyobraził sobie spotkanie z młodym, debiutującym Zbyszkiem Wodeckim, który prosi o opracowanie aranżacji muzycznych swoich świeżo napisanych piosenek. W konsekwencji do roli wokalistów występujących na koncercie Kamil zaprosił młodych artystów takich jak Wiktor Dyduła, Piotr Odoszewski, Dawid Tyszkowski czy Wiktor Waligóra, którzy dzięki swojej młodości przypomnieli niezwykłą energię zawartą w piosenkach Zbigniewa Wodeckiego i stali się odzwierciedleniem koncepcji Kamila Patera. 

Reklama

Początkowo projekt miał zostać zaprezentowany tylko podczas koncertów w ramach wyżej wymienionych festiwali, ale odbiór publiczności i zainteresowanie projektem zadecydowały o wydaniu albumu pt. "WODECKI / PATER" nakładem wydawnictwa Mystic Production.

Wyjątkowe widowisko mogli obejrzeć również widzowie Polsatu podczas drugiego dnia Polsat Hit Festiwal. Wystąpili w nim: Natalia i Paulina Przybysz, Piotr Odoszewski, Wiktor Dyduła, Wiktor Waligóra oraz Dawid Tyszkowski.

Co działo się podczas koncertu "Męskie Granie - Wodecki Twist / Pater" na Polsat Hit Festiwal?

Koncert, który zapowiedzieli Maciej Rock, Krzysztof Ibisz oraz Paulina Sykut-Jeżyna, rozpoczął się od wykonania przeboju "Chałupy Welcome To" przez Paulinę Przybysz oraz Wiktora Dydułę.

Kolejna piosenka - "Zacznij od Bacha" - to natomiast połączenie pięknej aranżacji z wokalami Wodeckiego, Pauliny Przybysz oraz Piotra Odoszewskiego.

Gdy scenę opuściła Paulina, pojawiła się na niej jej siostra Natalia Przybysz. Wokalistka najpierw zaśpiewała przebój "Rzuć to wszystko, co złe", a następnie przepiękny utwór "Izolda". W jego wykonaniu towarzyszył jej Wiktor Waligóra. Artysta następnie już solowo zaśpiewał "Nad wszystko uśmiech twój".  

Drugi z Wiktorów podczas tego koncertu - Dyduła - znany m.in. z "Idola" - zaprezentował utwór "Znajdziesz mnie znowu".

Kolejny na scenie pojawił się Dawid Tyszkowski. Jeden z najzdolniejszych artystów młodego pokolenia wykonał przebój "Panny mego dziadka" w odświeżonej aranżacji, z docenionej po latach debiutanckiej płyty Wodeckiego - "1976".  Po nim ponownie usłyszeliśmy Piotra Odoszewskiego. Tym razem z piosence "Kochaj mnie".

Całość zwieńczył niezapomniany klasyk "Lubię wracać tam, gdzie byłem" puszczony z głosem Zbigniewa Wodeckiego.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy