Wiktor Dyduła

Wiktor Dyduła
pochodzenie
Polska
0,0
Oceń
Głosy
0

Biografia

Wiktor Dyduła: wiek, wzrost i początki kariery

Wiktor Dyduła urodził się w 1997 roku w Gdańsku. Pochodzi z małej kaszubskiej wsi Przywidz, znajdującej się w województwie pomorskim. Wiktor Dyduła ma 190 cm wzrostu.

Muzyka nie jest jego jedyną pasją, Wiktor interesuje się także piłką nożną. 

W liceum, wspólnie z kolegą z klasy, założyli zespół “Konsternacja", z którym wystąpili na kilku miejskich wydarzeniach oraz w 2017 roku na festiwalu Rockblu w Przywidzu.W 2016 roku Wiktor, ukończył IX Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kolbergera w Gdańsku. Następnie rozpoczął studia na Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku, na kierunku - zarządzanie ze specjalizacją marketing i nowe media. Wiktor Dyduła w czasie studiów dorabiał sobie dawaniem ulicznych koncertów oraz pracował jako kelner w jednym z sopockich hoteli. Klienci, którzy mieli okazję być obsługiwani przez Wiktora, nazywają go “śpiewającym kelnerem".

W 2021 roku Dyduła wziął udział w polskim programie telewizyjnym - dwunastej edycji “The Voice of Poland". The Voice nie był pierwszym programem, w którym Dyduła miał okazję wystąpić, ponieważ w 2017 roku pojawił się w jednej z edycji talent show “Idol". Niestety w programie “Idol", jury, w którego skład wchodzili: Ewa Farna, Elżbieta Zapendowska, Janusz Panasewicz i Wojciech Łuszczykiewicz nie doceniło przyszłej gwiazdy i w drugim etapie, Wiktor odpadł. 

Na castingu do programu “The Voice of Poland" wystąpił z piosenką "Falling" z repertuaru Harry'ego Stylesa. Swoim wykonaniem oczarował jury, co pozwoliło mu przejść do kolejnych etapów programu. Wybrał drużynę Tomsona i Barona. 
Po transmisji jednego z odcinków “The Voice of Poland", Wiktor napisał: “To był dla mnie ogromny zaszczyt stanąć na tej scenie, ale również wielki stres, co słychać w końcówce. Emocje wzięły górę, ale śpiewałem z serducha!".

Podczas półfinałowego odcinka Wiktor Dyduła miał okazję przedstawić widzom swój singiel “Dobrze wiesz, że tęsknię".

Wiktor Dyduła: najpopularniejsze utwory i dyskografia

Od 2017 roku, Wiktor Dyduła poprzez swój kanał na YouTube udostępniał szerszej publiczności covery hitów znanych gwiazd, między innymi: “Pola Ar" zespołu Łąki Łan, “Mała" Piotra Roguckiego, czy “Podobno" Ralpha Kaminskiego.
Po zakończeniu dwunastej edycji “The Voice of Poland", Wiktor Dyduła podpisał kontrakt fonograficzny z wytwórnią płytową Polydor Records Polska. Singiel “Dobrze wiesz, że tęsknię", który Dyduła zaprezentował w talent show, przez 13 tygodni nie schodził z list przebojów największych radiostacji w Polsce. 

W 2023 roku Wiktor Dyduła, wydał swój pierwszy debiutancki album “Pal Licho!", na którym znalazły się takie przeboje jak: “Adios", “Santorini", “Nasze morze", “Struś", “Ćwierć wieku" czy “Złości Miłości".

W jednym z wywiadów, opowiedział o piosenkach, które znajdują się na debiutanckim albumie - “Myślę, że słuchacz może być zaskoczony, bo jest tam dużo też takich cięższych brzmień, które są bliskie mojemu sercu i pierwszy utwór może być też takim "strzałem w twarz", jak ja to opisuję."

Na drugi singiel nie trzeba było długo czekać. Kolejnym hitem Wiktora Dyduły jest piosenka  “Koło Fortuny". 

Wiktor Dyduła: koncerty i dorobek artystyczny

Piosenka "Falling" Harry’ego Stylesa, którą Wiktor Dyduła zaśpiewał podczas castingu do “The Voice of Poland" na jednym z internetowych serwisów muzycznych ma ponad pół miliona wyświetleń.

Jako faworyt 12. edycji muzycznego show, udało mu się dotrzeć do finału i zająć czwarte miejsce. 

Drugi Singiel “Koło Fortuny" przyniósł mu w 2022 roku nominację w plebiscycie Bursztynowego Słowika na festiwalu w Sopocie oraz zaproszenie do uczestnictwa w festiwalu Great September.

Życie prywatne i rodzina Wiktora Dyduły

O rodzicach Wiktora Dyduły wiadomo tylko, iż jego mama - Ewa Dyduła, od zawsze wspierała działania syna i wierzyła w jego talent, nigdy nie podcinając mu skrzydeł. Wiktor mógł także liczyć na wsparcie, ze strony swojego rodzeństwa. 

Wiktor Dyduła ma trójkę starszego od siebie rodzeństwa - dwóch braci oraz siostrę. Bracia, tak jak i Wiktor są utalentowani muzycznie, jeden z nich gra na gitarze, a drugi na basie.

W internecie próżno szukać szczegółowych informacji dotyczących życia prywatnego i związków Wiktora. Na podstawie jego profilu na jednym ze znanych portali społecznościowych znaleźć można informacje, iż Dyduła był kiedyś w związku, który zakończył się w 2017 roku. 

Po dodawanych postach na instagramie oraz jednej z wypowiedzi Wiktora - “Jejku... nie będę oryginalny! Dziękuję przede wszystkim mojej ukochanej rodzinie i ukochanej Esterze Androsiuk, którzy dopingowali mnie od początku do końca, czy to przed telewizorem, czy w studio. Jesteście kochani i cieszę się, że mogę na Was liczyć!" - można także wnioskować, iż możliwe, że Wiktora łączy coś więcej z inną uczestniczką “The Voice of Poland" - Esterą Androsiuk. Żadna ze stron nie potwierdziła jednak oficjalnie tej informacji.