Pol'and'Rock Festival 2024
Reklama

Pol'and'Rock Festival 2024: Nowe ogłoszenie rozjuszyło fanów. W komentarzach burza

Najnowsze ogłoszenia Pol'and'Rock Festivalu wywołały ogromne kontrowersje wśród fanów imprezy. Kto zagra na imprezie dowodzonej przez Jurka Owsiaka?

Najnowsze ogłoszenia Pol'and'Rock Festivalu wywołały ogromne kontrowersje wśród fanów imprezy. Kto zagra na imprezie dowodzonej przez Jurka Owsiaka?
Jurek Owsiak zaprasza na 30. Pol'and'Rock Festival /Wojciech Olkuśnik /East News

Jubileuszowa, 30. edycja Pol'and'Rock Festival odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia w Czaplinku (woj. zachodniopomorskie). Ostatnie ogłoszenia organizatorów wywołują ogromne emocje.

Wcześniej podano, że na festiwalu zagrają m.in. Amerykanie z metalcore'owej grupy Motionless in White, niemiecka formacja Electric Callboy, która łączy muzykę elektroniczną, pop i ciężkie, rockowe brzmienia, grający celtic-punk francuski zespół Celkilt, egzotyczny Myrath z Tunezji, Amerykanie z Less Than Jake, rodzinne trio z Meksyku - The Warning, legenda nowojorskiej sceny hardcore - Sick Of It All, niemiecka orkiestra dęta wykonująca muzykę techno na żywo - Meute, legenda greckiego black metalu - Rotting Christ oraz wracający po latach na imprezę Jurka Owsiaka szwedzka grupa Clawfinger, Niemcy z Guano Apes, reprezentanci celtyckiego punk rocka z Flogging Molly i łączący elektronikę z rockiem brytyjski projekt Modestep.

Reklama

Z Polski zaprezentują się z kolei Kasia Kowalska, T.Love, Enej, Flapjack (posłuchaj!), Mery Spolsky, Coma, Paktofonika, Zenek, Orkiestra Dorosłych Dzieci, Sokołowski (wokalista Nocnego Kochanka w solowym projekcie), Mr. Zoob, Transgresja i Wojtek Szumański (zdobywca Złotego Bączka).

Pol'and'Rock Festival 2024: Kto zagra? Ogromne emocje w komentarzach

Ogromne emocje wśród woodstockowiczów wywołało ogłoszenie, że na festiwalu zaprezentuje się dowodzona przez Michała Wiśniewskiego grupa Ich Troje - do tego stopnia, że wiele komentarzy nie nadaje się do zacytowania. Pojawiły się również plotki, że na imprezie może zagrać Golec uOrkiestra (na oficjalnej stronie zespołu internauci wypatrzyli koncert w Czaplinku w trakcie trwania Pol'and'Rock Festivalu; ten wpis został później usunięty), a także Majka Jeżowska (w jej rozpisce koncertowej znalazła się data 2 sierpnia przy Pol'and'Rocku).

Przypomnijmy, że wokalistka znana z takich przebojów, jak "Wszystkie dzieci nasze są", "A ja wolę moją mamę" czy "Na raz na dwa", występowała już na festiwalu Jurka Owsiaka w 2019 r. Jej koncert na Małej Scenie (jeszcze w Kostrzynie nad Odrą) przyciągnął wówczas ogromne tłumy fanów. Teraz Jeżowska prawdopodobnie pojawi się gościnnie na scenie.

Do zestawu dołącza ekipa Bohemian Betyars. "Przygotujcie się na dawkę pozytywnej energii i tanecznego szaleństwa prosto z Węgier! Bohemian Betyars łączą w swoim brzmieniu elementy punku z węgierskimi, bałkańskimi i romskimi motywami. Ich koncerty to prawdziwe muzyczne huragany" - zapowiadają organizatorzy, jednak wielu komentujących nie kryje negatywnych opinii.

"Line-up jak na dożynkach", "Wielkie rozczarowanie", "Brakuje takiej konkretnej petardy", "Niestety duża scena mega słabo", "Brakuje polskich kapel", "Coraz gorzej, ale i tak przyjadę", "Każde ogłoszenie jest gorsze" - czytamy.

Nie brak również głosów, że za sprawą Pol'and'Rocka (a wcześniej Przystanku Woodstock) uczestnicy mogą dokonać nowych muzycznych odkryć. "Tych roszczeniowych komentarzy nie da się czytać" - zauważa jeden z internautów, a inni podkreślają, że muzyka wielokrotnie była dodatkiem dla spotkań z innymi ludźmi.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Pol'and'Rock Festival 2024 | Jurek Owsiak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy