Pol'and'Rock Festival 2023
Reklama

Napalm Death gwiazdą Pol'and'Rock Festival 2023. "Mocno i głośno"

Brytyjska instytucja na scenie brutalnego grania, czyli grupa Napalm Death, dołącza do składu tegorocznej edycji Pol'and'Rock Festival. Gdzie odbędzie się darmowa impreza dowodzona przez Jurka Owsiaka?

Brytyjska instytucja na scenie brutalnego grania, czyli grupa Napalm Death, dołącza do składu tegorocznej edycji Pol'and'Rock Festival. Gdzie odbędzie się darmowa impreza dowodzona przez Jurka Owsiaka?
Mark "Barney" Greenway (Napalm Death) w akcji /Karol Makurat /Reporter

28. edycja Pol'and'Rock Festival odbyła się w dniach 4-6 sierpnia 2022 w Czaplinku (lotnisko Broczyno) w województwie zachodniopomorskim, w powiecie drawskim, położone między jeziorami Drawsko i Czaplino. Była to pierwsza ponownie w pełni otwarta formuła po pandemii koronawirusa.

Jurek Owsiak potwierdził, że kolejna odsłona festiwalu odbędzie się 3-5 sierpnia 2023 roku, ponownie w Czaplinku.

- Podpisaliśmy tu umowę na trzy lata. Wczoraj widziałem się z burmistrzem miasta, który tutaj przyjechał, był tak oczarowany, że już chciał podpisać umowę na 9 lat. Powiedziałem: 'Zaraz, spokojnie, zróbmy najpierw 3 lata'. To daje nam możliwość inwestycji - najbardziej przydałaby się nam kanalizacja i prąd. Ilość prądu, które używamy, może oświecić duże miasto - mówił Jurek Owsiak dla Interii.

Reklama

Pol'and'Rock Festival 2023: Kto zagra?

Do tej pory Jurek Owsiak ujawnił dwie zagraniczne gwiazdy - mowa o amerykańskich zespołach Biohazard i Spin Doctors. Wiadomo też, że na scenie zaprezentuje się francuski producent Carpenter Brut. W koncertowym wydaniu na scenie wspomagają go gitarzysta Adrien Grousset i perkusista Florent Marcadet z metalowej grupy Hacride.

Teraz poznaliśmy kolejnego uczestnika festiwalu - mowa o Napalm Death, legendzie sceny grindcore z Wielkiej Brytanii. Kultowa grupa z Birmingham w lutym 2022 r. wypuściła minialbum "Resentment Is Always Seismic - A Final Throw Of Throes", swego rodzaju suplement "Throes Of Joy In The Jaws Of Defeatism", ostatniego longplaya Napalm Death z 2020 roku.

"'Resentment Is Always...' można uznać jako dodatek - albo materiał towarzyszący - do albumu 'Throes...'. Od dawna przymierzaliśmy się do wypuszczenia minialbumu - w duchu dawnych czasów - i znaleźliśmy dość dobrej jakości utworów, by to zrobić" - potwierdzał jeszcze przed premierą Mark "Barney" Greenway, frontman Napalm Death.

Poza sześcioma autorskimi kompozycjami, na trwającym blisko pół godziny "Resentment Is Always..." usłyszymy także dwie przeróbki: "People Pie" SLAB! i "Don't Need It" Bad Brains.

U boku Greenwaya zespół tworzą Shane Embury (bas), Mitch Harris (gitara) i Danny Herrera (perkusja). Na koncertach dodatkowo wspiera ich John Cooke (gitara).

Czytaj także:

Pol'and'Rock Festival 2022: Tak mi dopomóż rock'n'roll. Zobacz wideo ze startu

Barbara Kurdej-Szatan na Pol'and'Rock Festival 2022: Nigdy nie martwię się na zapas

Kwiat Jabłoni na Pol'and'Rock Festival 2022: Spektakularne przeżycie

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy