Eurowizja 2023
Reklama

Eurowizja 2023: TVP komentuje aferę z Blanką. "TVP zapewni pełne wsparcie"

Telewizja Polska w końcu odniosła się do wątpliwości dotyczących wyboru Blanki na reprezentantkę Polski w konkursie Eurowizji. "Od nadawcy publicznego zależy w jakiej formule zostanie wyłoniony reprezentant kraju" - czytamy w oświadczeniu.

Telewizja Polska w końcu odniosła się do wątpliwości dotyczących wyboru Blanki na reprezentantkę Polski w konkursie Eurowizji. "Od nadawcy publicznego zależy w jakiej formule zostanie wyłoniony reprezentant kraju" - czytamy w oświadczeniu.
Blanka została polską reprezentantką na Eurowizję /VIPHOTO /East News

Tegoroczne preselekcje do Eurowizji na długo zostaną zapamiętane przez polską publiczność. Po tym, jak Blanka z utworem "Solo" została ogłoszona reprezentantką Polski, w mediach rozpętała się prawdziwa burza. Wyniki konkursu pod hasłem "Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję" dla wielu były ogromnym zawodem. Szybko też zaczęły pojawiać się głosy o braku transparentności wyboru.

Eurowizja 2023 - TVP komentuje aferę

Po ponad tygodniu milczenia Telewizja Polska zdecydowała się zabrać głos w sprawie niesławnych preselekcji. Oficjalne stanowisko stacji sformułowane przez jej rzecznika pojawiło się na łamach jednego z portali plotkarskich. 

Reklama

"W niektórych krajach nadawcy publiczni wybierają reprezentanta krajowego wewnętrznie, są to: Cypr, Szwajcaria, Austria, Azerbejdżan, Australia, Armenia, Izrael, Holandia, Francja, Słowenia czy Wielka Brytania. Inni nadawcy, dla których głos widzów jest ważny - do nich należy Telewizja Polska - organizują otwarte preselekcje. Od nadawcy publicznego zależy w jakiej formule zostanie wyłoniony reprezentant kraju" - można przeczytać w artykule Plotka. 

"TVP poinformowała podczas finału, podając głosy jurorów oraz sumę głosów jury i widzów i dodatkowo, również głosy widzów, potwierdzając tym samym transparentność wyboru. TVP zastosowała się do zasad głosowania zgodnie z regulaminem - nad jego przebiegiem czuwał obecny podczas finału notariusz" - dodał rzecznik TVP. Nadal jednak nie wiadomo, jak głosowali poszczególni jurorzy, a także ile dokładnie głosów SMS otrzymał każdy z kandydatów.

Eurowizja 2023: TVP zapewnia wsparcie Blance

Telewizja Polska szykuje się już do majowego występu w Liverpoolu, co oznacza, że wycofanie się z konkursu czy rezygnacja Blanki nie wchodzą w grę.

"TVP zapewni pełne wsparcie dla reprezentantki Polski, która z dumą trzymać będzie naszą flagę podczas 67. Konkursu Piosenki Eurowizji w Liverpoolu" - potwierdzili w oświadczeniu.

Czytaj także:

Eurowizja 2023: Blanka wprowadzi zmiany w "Solo"? Tego nikt się nie spodziewał

Afera pogrzebała szanse Blanki na Eurowizji? Złe wieści dla polskiej reprezentantki

INTERIA/RMF
Dowiedz się więcej na temat: Eurowizja 2023 | Blanka Stajkow | TVP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy