Reklama

Wojtek Łuszczykiewicz: "Nerdżi to Doda ubrana na czarno"

"Mało rzeczy tak mnie irytuje, jak Adam Darski i jego uprawianie pseudofilozofii liczonej na tani poklask" - tak na swoim blogu "Lekkim fałszem" Wojtek Łuszczykiewicz (wokalista grupy Video) skomentował nadchodzącą książkę "Sacrum Profanum. Spowiedź heretyka", wywiad rzekę z liderem grupy Behemoth.

"Lider Behemotha odkrywa wszystkie karty, szczerze i bezkompromisowo mówi o dzieciństwie, dojrzewaniu, pierwszych miłościach czy fascynacjach muzycznych. Wspomina zarówno początki Behemotha, jak i burzliwe romanse czy znacznie poważniejsze związki" - czytamy w zapowiedzi książki, która w środę (17 października) trafiła do księgarń.

Reklama

Rozmówcy Adama "Nergala" Darskiego, Piotr Weltrowski i Krzysztof Azarewicz (współautor tekstów Behemotha), wiele miejsca poświęcają poglądom muzyka na kwestie związane z religią, kościołem, historią, miejscem człowieka w społeczeństwie i rodzinie.

"Ja chodzę do Kościoła, boję się Boga i modlę, ile wlezie. Modlę się, bo lubię i chcę. Nie wiem co przeszkadza komukolwiek, że jakiejś grupie osób jest to potrzebne, albo co najmniej przydatne. Nie łażę po mediach i nie pluję na niewierzących" - pisze Wojtek Łuszczykiewicz.

"Nie przypominam sobie również sytuacji, w której w jakimkolwiek towarzystwie następował podział: wierzący bawią się w kuchni, niewierzący w dużym pokoju. Naprawdę nikogo to nie obchodzi. Poza Nerdżim, który jest Dodą ubraną na czarno. Efekt w jaki celuje, ogranicza się do oburzenia starszych Pań, których obrażenie jest tak łatwe jak osłodzenie herbaty. Naprawdę nie jest żadnym wyczynem" - dodaje wokalista Video.

Na koniec Łuszczykiewicz zaznacza, że jego zdaniem plucie na Kościół jest trendy, bo daje liderowi Behemotha miejsce na plotkarskich portalach.

Sprawdź cały wpis lidera Video na blogu "Lekkim fałszem"

Czytaj także:

Nergal: Jestem cholernie dumny

Zobacz teledyski Video na stronach INTERIA.PL!

Posłuchaj piosenek Video w serwisie Muzzo.pl!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: video | Wojtek Łuszczykiewicz | Adam Nergal Darski | książka | wojtek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje