Reklama

Reklama

Tina Turner rezygnuje z amerykańskiego obywatelstwa

Amerykańska gwiazda pop Tina Turner, która od blisko 20 lat mieszka w Szwajcarii, rezygnuje z amerykańskiego obywatelstwa - informuje dziennik "Washington Post".

Jak podaje dziennik, Tina Turner odwiedziła 24 października ambasadę USA w Bernie, gdzie podpisała "deklarację o dobrowolnym zrzeczeniu się obywatelstwa USA".

Zgodnie z raportem ambasady, na który powołuje się "Washington Post", gwiazda miała oświadczyć, że "nie łączą jej już ze Stanami Zjednoczonymi silne więzi, poza rodzinnymi, i nie planuje w przyszłości mieszkać w USA".

Legendarna artystka, która za kilka tygodni kończy 74 lata, od prawie dwudziestu lat mieszka w Szwajcarii i nauczyła się płynnie mówić po niemiecku. W kwietniu tego roku przyjęła szwajcarskie obywatelstwo, a w lipcu poślubiła swego młodszego o 16 lat partnera Erwina Bacha, po 27 latach wspólnego życia.

Waszyngtoński dziennik zwraca uwagę na prawny niuans, a mianowicie, że Tina Turner nie wyrzekła się formalnie amerykańskiego obywatelstwa, ale "przyjęła szwajcarskie z zamiarem utraty jej amerykańskiego obywatelstwa". W ten sposób uniknie "podatkowych lub przybierających inną formę kar za utratę obywatelstwa" - wyjaśnia dziennik.

Reklama

Poza tym formalne wyrzeczenie się obywatelstwa byłoby procesem bardziej skomplikowanym.

Tina Turner karierę muzyczną rozpoczęła w latach 50. ubiegłego wieku. Od kilku lat nie koncertuje.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje