Reklama

Świąteczny bestseller

Święta tuż, tuż, co widać już na szczycie amerykańskiej listy sprzedaży płyt, gdzie uplasowała się płyta "Noel" Josha Grobana. Tytuł ten awansuje z miejsca 2. dzięki sprzedaży aż 405 tys. egzemplarzy i to w siódmym tygodniu obecności na rynku.

Josh Groban, którego album jest pierwszym świątecznym wydawnictwem od 1994 roku, jaki trafił na 1. pozycję tej listy, zamienił się miejscami z Alicią Keys. Jej album "As I Am" kupiło tym razem 53 proc. osób mniej niż ostatnio, czyli 349 tys.

Reklama

Na podium udało się przedostać składance aktualnych przebojów "NOW 26! That's What I Call Music", która przesuwa się z 4. na 3, z nakładem 234 tys. sztuk.

O jedno miejsce awansują również albumy: trzypłytowy "The Ultimate Hits" Gartha Brooksa na 4. oraz dwupłytowy "Long Road Out Of Eden" zespołu The Eagles na 5.

Ścieżka dźwiękowa do filmu "High School Musical 2" awansuje z pozycji 14. na 6., wyprzedzając płytę "Daughtry" formacji Daughtry jako najlepiej sprzedawany album roku w Stanach Zjednoczonych.

Z 9. na 7. awansuje "Carnival Ride" Carrie Underwood. Ale z 3. na 8. spada "Taking Chances" Celine Dion. Z 10. na 9. przesuwa się "Exclusive" Chrisa Browna.

Tymczasem 10. lokatę zajmuje debiutancki album zwyciężczyni tegorocznej edycji programu "American Idol", Jordin Sparks. Choć jest najlepiej sprzedawana premiere tygodnia, to jest to najgorzej notowany album ze wszystkich dotychczasowych zwycięzców tego show.

Na liście popularności piosenek "Hot 100" po raz drugi panuje "No One" Alicii Keys, podobnie jak na liście cyfrowej sprzedaży singli "Hot Digital Songs".

Pozycjami 2. i 3. zamieniają się awansujący ponownie hit "Apologize" Timbalanda i One Republic oraz spadający "Kiss Kiss" Chrisa Browna i T-Paina.

Billboard

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: bestseller

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje