Reklama

Rządzi "stara gwardia"

Legenda rocka Bruce Springsteen wciąż jest na topie. Jego najnowszy album "Magic" debiutuje od razu na 1. miejscu globalnego zestawienia sprzedaży płyt. Od 1 do 7 października br. zakupiło go już 563 tys. osób, czyli prawie tyle co łącznie trzy kolejne tytuły w notowaniu.

Na podium wracają tymczasem ścieżka dźwiękowa do filmu "High School Musical 2" (196 tys.) - z miejsca 6. na 2. oraz "All The Lost Souls" Jamesa Blunta (190 tys.) - z 4. na 3.

Reklama

Tylko tysiąc nabywców mniej znalazła płyta "Echoes, Silence, Patience & Grace" formacji Foo Fighters (189 tys.), przesuwająca się z 4. na 3.

Na pozycji 5. uplasowała się kompilacja singli japońskiej gwiazdy pop Yuki, zatytułowana "Five Star", która jest już w posiadaniu 181 tys. Japończyków.

Prowadzący przed tygodniem zespół Rascal Flatts spada na miejsce 6. z albumem "Still Feels Good".

7.lokatę zajmuje kolejna nowość, zestaw największych przebojów rockowej formacji Matchbox Twenty "Exile On Mainstream", zawierająca aż sześć nowych nagrań. Tytuł ten rozszedł się w ilości 160 tys. sztuk, głównie w Ameryce Pn.

Z pozycji 5. na 8. spada "Graduation" Kanye Westa (153 tys.).

Aż na miejscu 9. debiutuje płyta metalowej formacji Nightwish "Dark Passion Play", pierwsza nagrana z nową wokalistką. Na całym świecie trafiła już do 143 tys. domów.

W "Top 10" zmieściła się jeszcze premiera Annie Lennox "Songs Of Mass Destruction", zakupiona przez 138 tys. osób.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: rządzący | gwardia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje