Reklama

Polski Robbie Williams

O porównaniach z wokalistą Robbie'm Willimsem i utworze "Some Part of Me" , który wykonana podczas Sopot Hit Festival (7-9 sierpnia) opowiedział w rozmowie z portalem INTERIA.PL piosenkarz Marcin Czyżewski.

Porównania do słynnego Brytyjczyka ciągną się za Czyżewskim od czasu, kiedy w specjalnym odcinku muzycznego programu "Szansa na sukces" brawurowo wykonał wielki przebój Williamsa, "Angels".

Reklama

- Rzeczywiście, przez "Szanse na sukces" jestem utożsamiany z Williamsem, ale jak już wielokrotnie podkreślałem, przede wszystkim chce być sobą - komentuje wokalista.

Piosenka brytyjskiego wokalisty zapewniła mu jednak zwycięstwo w show, które, jak się później okazało, było dopiero początkiem sukcesów wokalisty. Wkrótce potem wziął udział w kolejnym programie telewizyjnym, "Zostań gwiazdą", gdzie ponownie wykonał piosenkę "Angels". Świeżo rodząca się rozpoznawalność zaowocowała zaproszeniem do współpracy z zespołami o już ugruntowanej pozycji na polskim rynku muzycznym. Czyżewski uczestniczył w nagraniach z legendą polskiego reggae, zespołem Dab oraz De Mono. Najlepiej kojarzony jest jednak z trzyletniej współpracy z grupą Oddział Zamknięty, z która nagrał płytę "Co na to ludzie" i zagrał około 200 koncertów w całej Polsce.

- To właśnie praca z Odziałem Zamkniętym tak naprawdę ukształtowała rozwój mojej estetyki . To było największe doświadczenie muzyczne w moim życiu - wspomina Marcin.

Po odejściu z zespołu wyjechał do Francji, gdzie zajął się swoimi solowymi projektami. Efekty tej pracy będziemy mogli zobaczyć już wkrótce na deskach Opery Leśnej, gdzie Czyżewski z piosenką "Some Part Of Me" (zobacz teledysk) weźmie udział w konkursie na Polski Hit Lata.

Przy okazji utworu, znów powracają porównania do Robbiego Williamsa.

- Piosenka może faktycznie była inspirowana trochę Wiliamsem, ale też nie przesadzajmy. Jest trochę ostrzej, są niuanse odróżniające nasze utwory- wyjaśnia wokalista.

Cały wywiad z Marcinem Czyżewskim zobaczyć możecie poniżej:

Sprawdź profil Marcina Czyżewskiego w serwisie Muzzo.pl

Zobacz teledyski wokalisty na stronach INTERIA.PL.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: marcin | williams | Marcin Czyżewski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje