Reklama

Pójdą w ślady Dody i Edyty Górniak?

Na oficjalnej stronie programu "X Factor" możemy przeczytać, że Maja Sablewska jako menedżerka zamierza "wspierać młodych, uzdolnionych muzycznie ludzi". Była opiekunka m.in. Dody i Edyty Górniak otrzymała pod swoje skrzydła pięć zespołów, które będzie trenowała przed finałową rozgrywką w konkursie talentów.

Czy Maja Sablewska uczyni ze swoich podopiecznych gwiazdy polskiej sceny? O tym przekonamy się za jakiś czas, a na razie przyjrzyjmy się piątce zespołów, które w domu menedżerki będą szlifować formę pod jej czujnym okiem i uchem.

Reklama

Septet De Pe podkreśla, że każdy z członków "jest z innej bajki". Muzyczne zainteresowania wokalistek i wokalistów są bardzo szerokie: od poezji śpiewanej, przez klasykę, muzykę rozrywkową, aż po beatbox.

"Zajmujemy się jednak wykonywaniem utworów popowych" - zaznaczają De Pe.

Grupa do tej pory nie występowała przed szerszą publicznością, zatrzymując się na poziomie koncertów "lokalnych".

Po jednym z występów w "X Factor" Kuba Wojewódzki stwierdził, że De Pe "są dużą niespodzianką na plus". Orędownikiem grupy był przede wszystkim Czesław Mozil, który powiedział nawet, że De Pe są "tacy 'off'", co zdaniem wokalisty dobrze równoważy masowy charakter "X Factor".

Zobacz De Pe:


By Mistake to grupa, która powstała... już przed kamerami w programie "X Factor". Jury połączyło Carolinę, Kasię i Marinę w jeden zespół. Dlaczego? Dziewczyny jako solistki nie prezentowały się wystarczająco imponująco, by awansować dalej. Jednocześnie dostrzeżono ich talent i postanowiono do Caroliny, Kasi i Mariny wyciągnąć rękę i dać kolejną szansę.

Po wykonaniu przeboju "Maneater" z repertuaru Hall & Oates, wokalistki jako trio zdobyły uznanie jurorów. "Każda z nas jest z innej bajki" - tłumaczyły wspólny sukces.

"Mamy fajny, energetyczny i seksowny zespół" - podsumował stworzenie nowej grupy Kuba Wojewódzki.

Dodajmy, że Kasia Brzostek to była już wokalistka grupy Artybishops (sprawdź profil zespołu w serwisie Muzzo.pl), z którą pojawiła się w m.in. "Hit Generator", a solo wystąpiła też w ostatniej edycji "Mam talent".

Zobacz By Mistake:


Sweet Rebels to - według wokalistek zespołu - po prostu girlsband. Ale wyjątkowy girlsband, bo taki, który zaowocował przyjaźnią członkiń. "Nie rywalizujemy ze sobą, a staramy się eksponować atuty każdej z nas" - zaznaczają Sweet Rebels.

Dziewczyny zaznaczają, że ich różne barwy głosu są atutami, bo tworzą jednak spójne brzmienie. "To jest nasza silna strona" - podkreślają.

Sweet Rebels szybko "kupiły" męską i jednocześnie przeważającą część jury, podczas występu zalotnie siadając na stole jurorów, tudzież przywdziewając kuszące kreacje. Nie oznacza to oczywiście, że grilsband zdobył uznanie tylko za sprawą wdzięków. "Był seks, ale to też się wszystko wokalnie sprawdzało" - podsumował Czesław Mozil.

Zobacz Sweet Rebels:


"Nikt nam nie powiedział, że nie potrafimy śpiewać. Może dlatego, że nigdy nie pytaliśmy" - dowcipkują członkowie wokalnego zespołu Avocado, który na koncie ma m.in. występ na Przystanku Woodstock w 2007 roku i udział w telewizyjnym show "Śpiewaj i walcz".

Pochodząca ze Śląska (i Białegostoku) grupa nie ukrywa, że występ w "X Factor" jest dla niech szansą pokazania się szerszej publiczności. "Jesteścmy tu z dwóch powodów. A właściwie z jednego: dla popularności albo dla kasy. Jak będzie jedno, to i drugie się pojawi" - dodają Avocado.

Zespół na pierwszym castingu brawurowo wykonał przebój "Desire" z repertuaru U2. Po tym występie. Kuba Wojewódzki nie krył uznania dla beatboxera Avcocado: "Macie zajebistego basistę" - komentował juror.

Co ciekawe, "zmuszona" do opieki nad zespołem Maja Sablewska nie dostrzegła w Avocado potencjalnych gwiazd: "Ja was niestety nie biorę. My potrzebujemy oryginałów, a taki zespół już jest" - oceniła jurorka, co członkowie Avocado skwitowali krótko: "Bzdura!". Zastanawiające, jak będzie się teraz układała współpraca na linii Maja Sablewska-Avocado?

Zobacz Avocado:


Twarzą, a raczej twarzami Zespołu Dziewczyny są wokalistki Ania Karamon i Ola Nowak. Grupe trudno nazwać debiutantami, bo na koncie mają m.in. udział w telewizyjnym programie "Hit Generator" czy udział w finałowym koncercie polskich preselekcji do Konkursu Piosenki Eurowizja w 2010 roku.

Również w tym roku ukazał się debiutancka płyta Zespołu Dziewczyny zatytułowana "Dziewczyny z sąsiedztwa". Album na łamach "Polityki" pochwalił sam Wojciech Mann pisząc ,że "dziewczyny wraz dopełniającymi grupę muzykami bawią się na swojej debiutanckiej płycie bluesem, jazzem, rock and rollem. Robią to na wysokim, profesjonalnym poziomie i z prawdziwym wdziękiem".

Pełna uznania dla wokalistek Zespołu Dziewczyny byłą również Maja, która dosadnie oceniła występ duetu: "Dla mnie finał".

Sprawdź profil Zespołu Dziewczyny w serwisie Muzzo.pl!

Zobacz teledyski Zespołu Dziewczyny na stronach INTERIA.PL!

Zobacz Zespół Dziewczyny:

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje