Reklama

Piotr Kupicha i Marcin Kindla: Szwedzka wiktoria

Duet Piotr Kupicha i Marcin Kindla zwyciężył na Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich organizowanym w szwedzkim mieście Karlshamn. - Wielkie zaskoczenie, duża radość i po raz pierwszy od lat Polska na szczycie - komentuje dla nas Piotr Kupicha.

Festiwal w Karlshamn organizowany jest od 1987 roku. Do tej pory z Polaków triumfowali tam Małgorzata Ostrowska, Justyna Steczkowska, Ich Troje, Varius Manx i Katarzyna Cerekwicka. Na podium stawali również Edyta Górniak, Kayah, Robert Gawliński, Natalia Kukulska, Andrzej Piaseczny, Brathanki i Patrycja Markowska. Ostatnie miejsce medalowe Polski to brąz (za 3. miejsce) duetu Eweliny Flinty i Łukasza Zagrobelnego (2008).

Reklama

W tym roku w Szwecji reprezentowali nas Piotr Kupicha i Marcin Kindla, którzy na festiwalu zaprezentowali piosenki "Jeszcze się spotkamy" i "Nie trać wiary" (utwór do tekstu zmarłego Bogdana Łyszkiewicza, lidera grupy Chłopcy z Placu Broni, pochodzący z projektu "Odnalezione piosenki").

- Wyprawę do Karlshamn na Baltic Song Festiwal traktowaliśmy jako kolejna przygodę, ale taką nie do końca wakacyjną. Jako że Szwedzi mają długie i dobre tradycje w muzyce, spodziewaliśmy się wysokiego poziomu uczestników festiwalu i publiczności, która zna się na muzyce. Jedne i drugie oczekiwania się spełniły - międzynarodowa stawka ekip z krajów nie tylko bałtyckich (Łotwa, Estonia, Hiszpania, Szwajcaria, Austria, Szwecja, Norwegia, Włochy) pokazywała co ma najlepszego w repertuarze, a my w tym wszystkim od początku skupiliśmy się na tym żeby "oddać dwa równe skoki" - relacjonuje nam Piotr Kupicha.

- Czuliśmy, że jesteśmy w formie, a dobry nastrój zawdzięczaliśmy też ogólnej atmosferze Karlshamn, które podczas festiwalu staje się letnią stolicą Szwecji. Po piątkowych przesłuchaniach wiedzieliśmy, że w finale uderzymy "Jeszcze się spotkamy", które zostało owacyjnie przyjęte zwłaszcza przez liczną Polonię. Jako, że jury było w 80% skandynawskie i ostatnio nasi rodacy tutaj nie wypadali zbyt dobrze, to nie nastawialiśmy się na zbyt wiele - tymczasem wielkie zaskoczenie, duża radość i po raz pierwszy od lat Polska na szczycie! - cieszy się lider grupy Feel.

- Tak dla uzupełnienia dodamy, że na oficjalnym zamknięciu festiwalu zaaranżowaliśmy jam session, po którym Karlshamn na długo zapamięta nasz skład - ze śmiechem kończy Piotr Kupicha.

Za zwycięstwo duet Piotr Kupicha i Marcin Kindla otrzymali 35 tys. koron szwedzkich (ponad 17 tys. zł).

Zobacz teledysk "Jeszcze się spotkamy":


Sprawdź tekst piosenki "Jeszcze się spotkamy" w serwisie Teksciory.pl!

Współpraca obu muzyków zaczęła się od skomponowania piosenki "Więcej jeśli się da" do przebojowego serialu "Rodzinka.pl". Później panowie napisali promujący płytę "Feel 3" (producentami byli właśnie Kupicha i Kindla) utwór "Cały ten świat". Kolejnym wspólnym dziełem napisanym na potrzeby serialu jest tytułowa piosenka z "Ja to mam szczęście", w której również śpiewa frontman grupy Feel.

Zobacz teledyski Marcina Kindli na stronach INTERIA.PL!

Sprawdź klipy grupy Feel!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Feel | zaskoczenie | The Dumplings | Piotr Kupicha | Marcin Kindla | wygrana | festiwal | Szwecja | marcin

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje