Reklama

Pierwsze gwiazdy Creamfields

Największy na świecie festiwal muzyki elektronicznej i klubowej Creamfields po raz kolejny zawita do Polski. 16 sierpnia do Wrocławia zjadą fani nowych brzmień z całej Polski i Europy.

W trakcie osiemnastu godzin, na pięciu scenach wystąpi kilkudziesięciu wykonawców, w tym największe światowe gwiazdy. Pierwszymi oficjalnymi gwiazdami tegorocznego Creamfields Poland są Sasha i John Digweed.

Reklama

Tegoroczna edycja Creamfields Poland będzie już czwartym polskim wydaniem tego największego na świecie festiwalu muzyki elektronicznej. Swoje korzenie ma on w Wielkiej Brytanii, jednak dziś logo marki Cream - charakterystyczny "wiatraczek" sygnuje największe festiwale muzyki elektronicznej w różnych zakątkach świata.

John Digweed to brytyjski Dj i producent, który jest obecnie jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci na scenie progressive house. Jego talent i umiejętności od wielu lat doceniają klubowicze z całego globu wybierając go zawsze na wysokich miejscach w konkursie zorganizowanym przez "DJ Magazine". W ostatnim notowaniu John Digweed uplasował się na 3 miejscu na świecie.

W swojej muzycznej karierze wydał wiele mixów i zagrał na wszystkich najważniejszych festiwalach muzyki elektronicznej. Dzięki swojej popularności prowadzi w londyńskiej stacji Kiss 100 własny dwugodzinny program radiowy pod nazwą "Transitions", który jest obecnie transmitowany przez stacje radiowe w 12 krajach na świecie.

W przyszły poniedziałek, 14 kwietnia, pojawi się najnowsza kompilacja stworzona przez Johna Digweeda - "Transitions Vol. 4". Na mixie trwającym 73 minuty znajdziemy 22 utwory. Usłyszymy tam znane już Ink & Needle, Guy J, Pig & Dan jak również premiery w postaci Henry Saiz, Myers Briggs czy też Soliquid. Do Polski John Digweed przyjedzie po raz pierwszy i zaprezentuje się wspólnie z Sashą w specjalnym przygotowanym na Creamfields Poland unikatowym secie.

Sasha w najnowszym rankingu "DJ Magazine" zajmuje 5 miejsce. W swoich setach gra wiele gatunków muzycznych od electronic dance przez trance, breaks, progressive i deep house po liquid groove. Jako jedyny producent został poproszony przez The Chemical Brothers o zrobienie remiksu ich kawałka - "Out of control", który następnie pojawił się na ich płycie.

W 1998 roku współpracował również z Madonną tworząc "Ray Of Light" i "Substitute for Love/ Drowned World". Rok później ukazała się gra "Wipeout 3" wraz z płytą CD zawierającą soundtracki. Sasha był twórcą aż pięciu z nich. Pod nazwą "Northern Exposure" tworzy muzykę w duecie Johnem Digweedem, z którym wystąpi na tegorocznej edycji Creamfields.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: festiwal | sasha | john | festiwal muzyki elektronicznej | 'Gwiazdy'

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje